Test Kruger&Matz Live. Tani smartfon z Androidem dla mas

System, aplikacje i wydajność

Kruger&Matz pracuje pod kontrolą Androida 4.1.2. Nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie uległo to zmianie. System został praktycznie w ogóle nietknięty przez producenta. Dodano jedynie kilka aplikacji i widżetów, a także przełączniki na pasku stanu. Pozostałe zmiany to głównie detale – np. kolorowe ikony na ekranie ustawień. A skoro o ustawieniach mowa, znajdziemy tutaj też opcje dotyczące funkcji Dual-SIM. Niestety większość z nich nie została przetłumaczona na język polski.

Kruger&Matz Live Android

Aplikacji, które dołączono do systemu nie ma zbyt wiele. I dobrze, bo większość programów i tak jest na ogół nie potrzebna, a wszystko co niezbędne znajdziemy w sklepie Google Play. Kruger&Matz wyposażył smartfona Live zatem jedynie w menedżer plików, odtwarzacz wideo oraz Centrum dźwięku (czyli po prostu equalizer). W rezultacie z 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej do dyspozycji pozostaje nam niespełna 3 GB – to znacznie lepszy wynik niż w przypadku przeładowanego dodatkami smartfona Goclever Quantum 4.

Kruger&Matz Live pamiec

Kruger&Matz Live napędza procesor Qualcomm Snapdragon MSM8225Q z czterema rdzeniami Cortex-A5 pracującymi z częstotliwością 1,2 GHz. [pull_quote_right]Kruger&Matz Live napędza procesor Qualcomm Snapdragon MSM8225Q z czterema rdzeniami Cortex-A5 pracującymi z częstotliwością 1,2 GHz.[/pull_quote_right] Wspiera go układ graficzny Adreno 203 i 1 GB pamięci RAM. Całość wykonano w dość leciwym już 45 nm procesie technologicznym. Mimo to system działa bardzo płynnie, a reakcja na polecenia jest natychmiastowa (w końcu to czterordzeniowy Snapdragon!). O dziwo, w benchmarkach Live nie poradził sobie za dobrze.

Kruger&Matz Live wydajnosc