1000 lat gwarancji przechowywania danych wykutych w granicie. Płyty M-DISC w Polsce

  Mineralne płyty M-DISC trafiły do Polski. Są one niczym innym, jak tradycyjnymi nośnikami DVD, na których zapisane dane przetrwają nawet 1000 lat. Od października 2012 roku można nabywać je, za pośrednictwem strony internetowej www.mdisc.eu.

  Współtwórcą technologii i wyłącznym partnerem dostarczającym napędy optyczne jest LG Electronics. First Price odpowiada zaś za import płyt M-DISC, a firma INCOM – dystrybucję w Polsce. Nie można też tutaj pominąć firm Millenniata USA oraz Ireland, liderów w dostarczaniu nowoczesnych technologii archiwizacji danych.

  – Płyty DVD M-DISC są odporne na czynniki zewnętrzne takie jak: wilgoć, niska temperatura i światło. W przypadku wysokich temperatur są one wstanie przetrwać w warunkach termicznych bliskich osiemdziesięciu stopniom w skali Celsjusza. W związku z czym, czas przechowywania danych jest nawet kilkadziesiąt razy dłuższy niż na pozostałych typach nośników danych – informuje Marcin Kurzawski, przedstawiciel importera płyt na polski rynek. Standardowe nośniki pamięci mogą przestać działać już po kilku miesiącach. Zwykła płyta CD jest w stanie bezpiecznie przechować pliki przez około 5 lat. Przy regularnym korzystaniu pendrive odmówi współpracy po okresie około 8 – 10 lat, podczas gdy taśma magnetyczna może wytrzymać maksymalnie 15. Są to wyniki dalekie od oczekiwań wielu osób i instytucji – dodaje Kurzawski

  [youtube id=”BIqZEr18Ra4″ width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Prezentacja przygotowane przez firmę Millenniata”]

  Płyty DVD M-DISC stworzone są z nieorganicznych materiałów, z domieszką granitu, co wpływa na niesamowitą wytrzymałość warstwy odpowiadającej za zapisywanie danych. Dzięki swoim właściwościom i unikalnej technologii, oferta Millenniata i LG skierowana jest głównie do przedsiębiorstw i instytucji publicznych, gdzie istotne jest wieloletnie przechowywanie ważnych dokumentów. Niemniej, producenci nie zapominają również o klientach indywidualnych, których z pewnością zainteresuje bezpieczne przechowywanie cyfrowych zdjęć, filmów i dokumentów.

  Sukces na rynku amerykańskim, firmie Millenniata zapewniła m.in. seria restrykcyjnych, profesjonalnych badań i testów, które potwierdziły wysoką skuteczność płyt M-DISC. Jedną z instytucji, która testowała płyty DVD była Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Testy wiernie odzwierciedlały trudne warunki eksploatacji, panujące na morzu w czasie walk. Spośród wszystkich płyt, które brały udział w doświadczeniu, jedynie płyty M-DISC firmy Millenniata pomyślnie przeszły wszystkie testy.

  Siłą marki M-DISC mają być partnerzy zaangażowani w projekt. LG Electronics jest współtwórcą technologii stosowanej w płytach Millenniata oraz producentem nagrywarek DVD i Blu-Ray, dzięki którym możliwe jest utrwalenie danych na kamiennych tarczach. Obecnie do najważniejszych odbiorców instytucjonalnych technologii firmy Millenniata i LG zaliczają się: NASA, US Navy oraz US Geological Survey.

   

   Informacja nadesłana przez agencję Core PR

   

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: