Do Polski trafi DUNE HD Connect – prawdopodobnie najmniejszy odtwarzacz multimedialny na świecie

Firma HDI DUNE zapowiedziała w tym tygodniu wprowadzenie na polski rynek dwóch miniaturowych odtwarzaczy sieciowych w wersji Connect oraz Connect 3D, które potrafiązmienić każdy telewizor w domowe centrum multimedialne. DUNE HD Connect podpinany jest przez złącze HDMI, a dzięki procesorowi Sigma Designs 8670/8671 oferuje funkcjonalność pełnowymiarowego odtwarzacza.

DUNE HD Connect 3D w pełni wspiera materiały trójwymiarowe i jest wyposażony w złącze HDMI w wersji 1.4 oraz złącze MHL (Mobile High-Definition Link), które umożliwia transmisję obrazu w rozdzielczości 1080p oraz dźwięku w standardzie 7.1. Dzięki zainstalowanemu w urządzeniu adapterowi do przesyłu sygnału analogowego odtwarzacz można także podpiąć do telewizora nie wyposażonego w złącze HDMI.

Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi przebiega za pomocą wbudowanego portu USB, a na przechowywanie danych pozwala slot na karty microSD. Małe rozmiary odtwarzacza sprawiają, że jest on praktycznie niewidocznym dodatkiem do telewizora.

DUNE HD Connect wydajnością dorównuje innym produktom firmy HDI DUNE, dlatego bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem materiału Full HD 1080p i wspiera bezstratne formaty audio, takie jak FLAC czy ALAC, a nawet najbardziej wymagające formaty wideo

Opcjonalny tuner telewizyjny podpinany przez złącze USB umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, a oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, DUNE HD Connect oferuje dostęp do serwisów VOD, IPTV czy OTT.

– DUNE HD Connect i Connect 3D to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy telewizor w nowoczesny SmartTV i cieszyć się szeroką gamą dostępnych treści w domowym centrum multimedialnym – zapewnia Konstantin Dyshlevoy, CEO firmy HDI DUNE – Te najmniejsze na świecie odtwarzacze Full HD, które oferują dużą wydajność i wsparcie dla 3D świadczą o wysokiej innowacyjności naszych produktów.dodaje Dyshlevoy.

Obydwie wersje urządzenia mogą stanowić kontroler do sterowania domową siecią Z-Wave, co w praktyce przekłada się na możliwość zarządzania elektroniką taką jak alarmy, klimatyzacje, termostaty, wentylacja, itd.

Firma HDI DUNE zdecydowała się również na dodanie do oprogramowania odtwarzaczy aplikacji (FacebookTwitterYouTube) oraz mini-gier (sudoku, tetris, memory). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać internetowego radia, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android. Producent zapowiada również uruchomienie serwisu DUNE HD Portal, z którego użytkownicy będą mogli pobrać kilkaset dedykowanych aplikacji.

Gwarancja i cena:

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Ceny produktów nie zostały jeszcze ustalone.

Dodaj komentarz