Kamera ICA-2200 – Full HD

Kamera ICA-2200 – FullHD w służbie nadzoru budynków, ulic i parkingów

Firma Planet Technology wprowadza na polski rynek nową kamerę typu box – IC- 2200. Urządzenie ma pozwalać na nagrywanie obrazu w jakości FullHD i strumieniowanie go w jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Kamera IC- 2200 pozwala na instalację w dowolnej sieci IP, obsługuje także formaty kompresji H.264, MPEG-4 oraz M-JPEG.

Taka jakość możliwa jest dzięki progresywnemu skanowaniu w wielu indywidualnych strumieniach, proporcjami 16:9 oraz liczbą klatek na sekundę. ICA-2200 oferuje nadzór wysokiej jakości zarówno w zastosowaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Producent zapewnia, że jego sprzęt idealnie nadaje się do nadzorowania budynków, ulic, parkingów, stacji kolejowych lub garaży. Pomocny ma się okazać  automatyczny, zdejmowalny filtr IR-Cut, który pozwala na dostarczenie obrazu w kolorze przy odpowiednim oświetleniu oraz w odcieniach szarości w przypadku, gdy występuje zbyt mała ilość światła. Kamera ICA-2200 pozwala na uzyskanie klarownego obrazu 24h na dobę.

Urządzenie potrafi ponadto odfiltrować podświetlenie otaczające nagrywany obiekt oraz usunąć szumy z obrazu, a wszystko dzięki technologiom 3DNR (3D Noise Reduction) oraz WDR (Wide Dynamic Range). Dzięki takim rozwiązaniom dostarczany obraz jest niezwykle klarowny oraz pozbawiony szumów nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Kamera ICA-2200 posiada również szereg zaawansowanych funkcji które zwiększają elastyczność oraz możliwości urządzenia. Funkcja Auto-Iris zwiększa jakość obrazu, wyjście AV pozwala na dwukierunkową komunikację dźwiękową. Wbudowany slot na karty SD/SDHC pozwala na lokalne nagrywanie obrazu. Kamera posiada również złącze RS-485 dla opcjonalnej obudowy Pan/Tilt, by skutecznie zarządzać kątem nachylenia kamerki. Złącza wejścia/wyjścia pozwalają na podłączenie zewnętrznych urządzeń takich jak czujniki drzwi, które dodatkowo mogą wpływać na włączenie światła oraz na automatyczne zamykanie drzwi.

ICA-2200 posiada wbudowany port PoE zgodny ze standard 802.3af, dzięki czemu może być zasilany bezpośrednio z kabla Ethernet, eliminując tym samym potrzebę instalacji urządzenia w pobliżu źródła zasilania. Kamera ta dodatkowo jest zgodna ze standardem ONVIF, dzięki czemu można jej używać razem z urządzeniami innych marek. W wyposażeniu kamerki znajduje się oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie maksymalnie 64 kamerami.

 

Urządzenie ma być w Polsce dostępne w cenie 1139 zł – posiada także dwuletnią gwarancję.

 

Informację prasową nadesłał Projekt Zero 2.

 

 

Pokaż Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.