Choć w Polsce mamy zaledwie czterech “dużych” operatorów komórkowych, liczba dostępnych ofert jest przytłaczająca. A dodajmy do tego jeszcze tych wszystkich wirtualnych dostawców usług i mamy jak w banku, że rozboli nas od nich głowa. Na prośbę serwisu Comperia.pl, który od niedawna oferuje swoim użytkownikom porównywarkę ofert GSM, sprawdziłem, czy da się proces wyboru właściwego operatora i abonamentu jakoś przyśpieszyć i uczynić bezbolesnym.

Pewnie niektórzy z Was kojarzą stronę Comperia.pl. To zbiór różnego rodzaju porównywarek, które wskazują nam najbardziej korzystne oferty. Dotąd twórcy ograniczali się jedynie do usług finansowych: lokat, kredytów, ubezpieczeń i leasingów. Od niedawna w kręgu ich zainteresowań znajdują się również oferty operatorów komórkowych, których porównywarkę znajdziemy pod adresem: https://www.comperia.pl/porownywarka-gsm.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to dość rozbudowana webaplikacja. Do dyspozycji oddano nam cały zestaw warunków, które możemy ustalić przed rozpoczęciem wyszukiwania właściwej oferty. Wybieramy zatem, czy interesuje nas zupełnie nowa oferta czy może przeniesienie numeru z innej sieci, a następnie określamy, czy interesuje nas oferta z telefonem czy też bez. W tym pierwszym przypadku będziemy mogli wybrać modele urządzeń, na których nam najbardziej zależy. Baza porównywarki jest obszerna i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego smartfona. Przed wyszukaniem, możemy również określić typ interesującej nas oferty – abonament, mix lub karta. W dwóch pierwszych przypadkach określamy też, jaką kwotę miesięcznie maksymalnie chcemy płacić. Szkoda, że suwak, nie pozwala nam na określenie też dolnej granicy – pozwoliłoby to odrzucić np. najtańsze taryfy, które w ogóle nas nie interesują.

porownywarka ofert gsm (5)

Pod tymi wszystkimi ustawieniami mamy trzy pola pozwalające na wprowadzenie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Rozwiązanie to ma prawdopodobnie być pewnym zabezpieczeniem przed krążącymi po sieci botami. To również informacje dla doradców Comperii, którzy mogą się z nami skontaktować i pomóc dobrać właściwą ofertę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z drugiej strony to trochę uciążliwe i może odstraszać użytkowników, którzy niekoniecznie chcą ujawniać swoje dane osobowe i telefon kontaktowy.

porownywarka ofert gsm (3)

Gdy już wypełnimy wszystkie pola i klikniemy przycisk “Pokaż oferty dla mnie”, zobaczymy bardzo przejrzystą listę propozycji. Górna część to dobrze znany ze strony głównej panel z naszymi ustawieniami, które możemy swobodnie modyfikować. Poniżej zobaczymy box z ofertami sponsorowanymi (trudno się dziwić jego obecności – porównywarka musi jakoś na siebie zarabiać), a pod nim właściwą listę wyników. Wyszukane oferty możemy sortować według kilku kryteriów: czasu trwania umowy (w przypadku abonamentu i miksów), liczby darmowych minut, wielkości pakietu SM, rozmiaru paczki danych internetowych oraz ceny.

porownywarka ofert gsm (2)

Każda pozycja ma własną podstronę, na której w szczegółowy sposób wypisano jej cechy. Porównałem niektóre dane Comperia.pl z tymi, które znajdziemy na stronach operatorów – żadnych błędów nie udało mi się znaleźć, co jest zdecydowanie dobrym znakiem. Porównywarka pozwala też na wybranie kilku ofert i zestawienie ich ze sobą w formie tabeli.To niezwykle praktyczne rozwiązanie – zwłaszcza, że możemy nakazać aplikacji podświetlenie wierszy, w których między ofertami istnieją różnice. Czarno na białym otrzymujemy zatem informacje, dlaczego taryfa X u operatora A jest lepsza niż taryfa Y w sieci B.

porownywarka ofert gsm (1)

Gdy już zdecydujemy się na którąś z wyświetlonych ofert, możemy po prostu kliknąć w zielony przycisk “Dalej”, a następnie poprosić o skontaktowanie się z nami konsultanta, który poinformuje o szczegółach, a także będzie mógł załatwić z nami większość formalności. Potem pozostanie już tylko wyczekiwać kuriera z dokumentami. Wydaje się proste, czyż nie?

Porównywarka GSM na Comperia.pl to użyteczne narzędzie. Z chęcią zobaczyłbym tutaj jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Fajnie byłoby mieć możliwość wyszukiwania jedynie ofert z największym pakietem danych albo określania dolnej granicy wysokości opłaty miesięcznej – aby wyniki były bardziej dopasowane. Ogólnie jednak trzeba przyznać, że jest to praktyczna aplikacja i z pewnością okaże się bardzo pomocna w sytuacji, gdy przyjdzie nam kolejny raz szukać najbardziej korzystnej i dopasowanej do naszych potrzeb oferty GSM.

Porównywarka GSM na Comperia.pl to użyteczne narzędzie. Z chęcią zobaczyłbym tutaj jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Fajnie byłoby mieć możliwość wyszukiwania jedynie ofert z największym pakietem danych albo określania dolnej granicy wysokości opłaty miesięcznej - aby wyniki były bardziej dopasowane. Ogólnie jednak trzeba przyznać, że jest to praktyczna aplikacja i z pewnością okaże się bardzo pomocna w sytuacji, gdy przyjdzie nam kolejny raz szukać najbardziej korzystnej i dopasowanej do naszych potrzeb oferty GSM.
Interfejs82
Szybkość działania85
Stabilność90
Możliwości74
Przydatność81
Skuteczność82
Ocena czytelników0 Votes0
Zalety
Przejrzysty interfejs
Duża liczba wyczerpująco opisanych ofert
Świetny mechanizm porównywania kilku ofert jednocześnie
Wady
Nie można wskazać dolnej granicy wysokości abonamentu
Nie pozwala na wyszukiwanie wg pakietu danych
82