Monitor Philips 278G4DHSD 3D Gioco trafi do Polski przed końcem roku

  Na przełomie listopada i grudnia br. na polski rynek ma trafić nowy monitor dedykowany głównie graczom – Philips 278G4DHSD 3D Gioco z matrycą AH-IPS (Advanced High Performance IPS)Urządzenie wyposażone będzie w innowacyjną technologię producenta – Ambiglow, która ma wizualnie powiększać obraz i intensyfikować wrażenia widza. Rzeczona technologia tworzy efekt odbicia światła z tylnej obudowy monitora na ścianie za nim, zgodnie z obrazem wyświetlanym na ekranie. Ponadto szybki procesor analizuje zawartość obrazu wyświetlanego na ekranie i na bieżąco dostosowuje kolor i jasność emitowanego światła tak, aby współgrało z obrazem. Jasność można również dostosować ręcznie za pomocą dedykowanej ikonki dotykowej na obudowie monitora.

  Producent zaleca, by Philips 278G4DHSD 3D Gioco ustawiany był w odległości około 30-45 centymetrów od ściany o białym lub jasnym kolorze, co ma pozwolić na optymalne efekty wyświetlania. O dobry obraz w ciemnych pomieszczeniach oraz nocą ma za to zadbać technologia Smart Bias – z tyłu monitora emitowane jest wówczas białe światło o temperaturze 6500 K. Zmniejsza ono wysiłek oczu oraz odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, przez co oczy użytkownika mniej się męczą. Na jakość wyświetlanego obrazu pozytywnie wpływa również zastosowanie matrycy AH-IPS i podświetlenia białymi diodami LED.  Ten typ matrycy gwarantuje również bardzo szerokie kąty widzenia równe 178° zarówno w poziomie, jak i w pionie.

  Parametry monitora

  W monitorze zastosowano ulepszony rodzaj matrycy AH-IPS, co przejawia się w bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów, polepszonym czasie reakcji oraz zużyciu energii elektrycznej. Monitor Philips 278G4DHSD 3D Gioco w standardowym trybie pracy pobiera zaledwie 25,94 W (test EnergyStar 5.0).

  Model ten wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz typowym kontraście wynoszącym 1000:1, który dzięki funkcji SmartResponse szczytowo osiąga wartość 20 000 000:1.

  Konstrukcja monitora

  Producent zapewnia, że ten dedykowany graczom monitor będzie przyciągał uwagę swoim nowym designem ze stylową podstawką, oryginalnie wyrzeźbioną tylną obudową, cienką ramką (2,5 mm) oraz wiśniowym kolorem obudowy. Philips 278G4DHSD 3D Gioco wyposażony zostal w trzy porty HDMI, 4 szybkie wejścia USB 3.0 oraz jeden port D-Sub, co zapewnia szeroką gamę zastosowań tego modelu.

  Philips 278G3DHSD 3D Gioco waży 5,44 kg przy wymiarach 623×471×197 mm (z podstawą).

  Tryb 3D

  Zastosowana technologia polaryzacyjna 3D pozwala na trójwymiarową rozrywkę bez migotania, za to z lekkimi okularami. Do transformacji obrazu 2D na 3D służy dołączone oprogramowanie DDD: Tridef 3D, a na bezpośrednie przechodzenie między tymi trybami pozwala umieszczony na obudowanie monitora dedykowany przycisk. Automatyczne uruchomienie trójwymiarowego obrazu następuje również od razu po podłączeniu odtwarzacza BluRay lub innego urządzenia kompatybilnego ze złączem HDMI 1.4a.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, PHILIPS przygotował również gotowe ustawienia dla różnych rodzajów gier. Za pomocą odrębnego przycisku można wybrać między innymi tryb FPS (First Person Shooters), który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS (Real Time Strategy) podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

  Specyfikacja:

  Model 278G3DHSD
  Rozmiar panelu 27’’ (68,6 cm)
  Typ panelu AH-IPS (Advanced High Performance IPS)
  Podświetlenie W-LED
  Natywna  rozdzielczość 1920×1080 (60 Hz)
  Kąt widzenia 178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
  Maksymalna jasność podświetlenia 250 cd/m²
  Typowy współczynnik kontrastu 1000:1
  Szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1
  Wielkość piksela 0,311 mm
  Maks. liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
  Czas reakcji (typowy – GtG) 14 ms
  Czas reakcji SmartResponse w trybie 2D 7 ms
  Wejścia sygnału 3 porty HDMI
  1 port D-Sub
  Inne udogodnienia Podświetlenie Ambiglow4 porty USB 3.0
  Pochylenie -5/+20°
  Kompatybilność Windows, MacOS X
  Zużycie energii tryb włączony: 25,94 Wtryb gotowości: <0,3 W
  Certyfikaty i atesty EnergyStar 5.0, EPEAT Silver, RoHS
  Wymagania dla trybu 3D Oprogramowanie Tridef 3DKarta graficzna AMD/nVidia

  Złącze HDMI 1.4a (do automatycznego uruchamiania 3D)

  Nie jest jeszcze znana cena monitora Philips 278G4DHSD 3D Gioco – wiadomo natomiast, iż będzie objęty dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

   

  Informację prasową nadesłała Sarota PR.

   

   

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: