Najnowsza klawiatura mechaniczna dla graczy – Logitech G710+

Firma Logitech wprowadza na rynek nowy produkt z dedykowanej graczom serii G: Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard zaprojektowano z myślą o graczach  –  mówi Mark Starrett, senior global product manager
w firmie Logitech. – Do przetestowania tego modelu zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk: profesjonalnych graczy, amatorów gamingu oraz dziennikarzy. Chcieliśmy mieć pewność, że nasz najnowszy produkt nie tylko spełni, ale wręcz przekroczy oczekiwania.

Mechaniczne klawisze mają umożliwiać szybką reakcję (wystarczy przyciśnięcie na 4 mm z siłą nacisku 45 g). W Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard zastosowano tłumiący dźwięk pierścień, a także poddano szeroko zakrojonym testom, które, jak podaje producent, wykazały m.in., że bez problemu wytrzyma minimum 50 milionów uderzeń w klawisze.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard użyłem po raz pierwszy na MLG Summer Arena –  powiedział NYJacky z Team Curse. – Spojrzałem na swój creep score po zakończeniu turnieju, był wyższy niż zwykle. Zazwyczaj do nowej klawiatury trzeba się dość długo przyzwyczajać – z tym modelem dzieje się to bardzo szybko. Nawet przez myśl nie przechodzi mi by zamienić ją na jakąś inną.

Wszystkie klawisze są podświetlane białym światłem LED – w zależności od upodobań można wybrać jeden z czterech stopni jasności bądź całkowicie je wyłączyć. Podświetlenie klawiszy WASD oraz strzałek może być regulowane niezależnie od pozostałych przycisków.

Zaktualizowane oprogramowanie Logitech Gaming Software pozwala przypisywać klawiszom  kompleksowe makra i złożone skrypty LUA (do 18 na jedną grę). Wart odnotowania jest fakt, że wszystkie 110 klawiszy wykorzystuje  technologię anti-ghosting, a 26 spośród nich mechanizm rollover.

Klawiatura Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard jest kompatybilna z systemami Microsoft Windows 8, Windows 7 i Windows Vista.

 

Cena i dostępność

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard ma trafić na rynek w USA na początku listopada, a w Europie najprawdopodobniej pojawi się na początku grudnia 2012. Sugerowana przez producenta cena detaliczna to równowartość 599,99 zł.

 

Informację nadesłał dział PR firmy Logitech

 

Dodaj komentarz