Norton zabezpiecza Windows 8 i serwisy społecznościowe

  Norton przedstawił najnowsze wersje swoich najważniejszych produktów: Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus. Oferują pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, lepszą ochronę sieci społecznościowych, funkcje chroniące przed atakami typu scam, oraz udoskonalone funkcje działające w chmurze, wyznaczając przy tym nowe standardy wydajności i ochrony.  Nowe rozwiązania są zgodne z systemem operacyjnym Windows 8 i zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć jego szybkość i bezpieczeństwo w porównaniu z oprogramowaniem zabezpieczającym Windows Defender obecnym w systemie.

  Jak wykazały testy zewnętrzne, Windows 8 z zabezpieczeniami Norton jest o 50% szybszy i o 20% bezpieczniejszy niż z oprogramowaniem Windows Defender. W tych samych testach Norton prawidłowo wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał Windows Defender.

  – Klienci przenieśli już niemal wszystkie aspekty swojego życia do sieci, często narażając bezpieczeństwo swoich danych osobowych – powiedziała Janice Chaffin, prezes grupy odpowiedzialna za dział produktów dla klientów indywidualnych w firmie Symantec. – Najnowsze rozwiązania Norton uwzględniają te i inne problemy, zapewniając większe bezpieczeństwo sieci społecznościowych i ochronę przed scamem użytkownikom korzystającym z różnych urządzeń i technologii Wi-Fi.

  Najnowsze produkty firmy Norton zostały opracowane z myślą o większym bezpieczeństwie i prostocie obsługi. Są zoptymalizowane pod kątem szybkości i wydajności – w testach zewnętrznych pokonały wszystkich konkurentów zarówno w kategorii ochrony, jak i wydajności.  Najważniejsze nowe udoskonalenia to:

   

  Większe bezpieczeństwo

  Oprócz wiodących, głównych technologii ochrony, nowe produkty firmy Norton oferują następujące rozszerzenia:

  • Zabezpieczenie sieci społecznościowych – nowe rozwiązania chronią użytkowników sieci społecznościowych przed atakami i oszustwami typu scam, takimi jak wymuszanie użycia przycisku „Lubię to!” (likejacking) lub komunikaty, wiadomości i powiadomienia zawierające szkodliwy kod.
  • Ostrzeżenia przed scamem – funkcje antyscam ostrzegają o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW, które dopiero się pojawiły lub nie mają jeszcze ustalonej reputacji w społeczności użytkowników oprogramowania Norton. Pomaga to użytkownikom chronić swoje dane dotyczące kont bankowych, haseł, loginów itp.
  • Rozszerzone zabezpieczenia sieci – aby chronić użytkowników przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami z Internetu, najnowsze wersje produktów Norton mają wzmocnione zabezpieczenia sieciowe, takie jak inteligentna zapora i rozszerzone funkcje ostrzeżeń, które teraz śledzą reputację nie tylko plików, adresów URL i domen, ale również adresów IP.

   

  Szybsze działanie

  Użytkownicy zwracają coraz większą uwagę na to, jak rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa wpływają na trwałość baterii komputera i szybkość uruchamiania oraz zamykania systemu. Najnowsze produkty Norton oferują następujące udoskonalenia w tym zakresie:

  • Szybsze uruchamianie i zamykanie systemu – Zmiany wprowadzone w najnowszych wersjach oprogramowania pozwoliły na znaczne skrócenie czasu uruchamiania i zamykania systemu.
  • Zwiększenie trwałości baterii – Zmniejszony pobór mocy pozwala na dłuższe użytkowanie baterii i szybsze uruchamianie systemu ze stanu uśpienia lub hibernacji.
  • Lepsza obsługa plików multimedialnych – Pliki multimedialne, zawierające np. fotografie, nagrania muzyczne i filmy wideo, są zabezpieczone przed atakami bez ograniczania możliwości korzystania z nich.

   

  Prostsza obsługa

  Nowe produkty Norton zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i szybkość działania, ale dzięki poniższym udogodnieniom, są również niezwykle proste w obsłudze:

  • Obsługa ekranów dotykowych – Interfejs użytkownika został zaprojektowany z myślą o szybszym działaniu i zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych.
  • Automatyczne pobieranie aktualizacji – Wszystkie aktualizacje produktów są teraz pobierane w tle i instalowane automatycznie. Użytkownik nie musi sprawdzać ich ręcznie, aby mieć pewność, że jest chroniony przed najnowszymi zagrożeniami.
  • Aktualizacje bez ponownego uruchamiania systemu – Aktualizacje nie wymagają już ponownego uruchamiania systemu. Użytkownik nie musi przerywać pracy, aby najnowsze zabezpieczenia zaczęły działać.

   

  Ceny i dostępność

  Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będzie można kupić w Polsce w drugiej połowie września, w punktach sprzedaży detalicznej oraz sklepie internetowym firmy Norton pod adresem www.norton.com. Norton 360 (sugerowana cena detaliczna: 199 zł) i Norton Internet Security (129 zł) zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, a Norton AntiVirus (99 zł) – jednego komputera PC również przez rok.

  Klienci z ważnym abonamentem na produkt Norton mogą otrzymać najnowsze aktualizacje w ramach modelu subskrypcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w centrum aktualizacji firmy Norton (Norton Update) pod adresem https://updatecenter.norton.com.

  Autorem informacji jest agencja PR firmy Norton

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: