Nadchodzą nowe, wydajne i energooszczędne dyski Samsung 840 SSD

Samsung zapowiada nowe dyski SSD, które zadebiutują na rynku już w połowie października. Ich atutem ma być energooszczędność, a także wydajność. Nośniki pozwolą bowiem na transfer z prędkością 6 Gb/s. Nowa linia będzie nosić nazwę Samsung 840 SSD.

Wyjątkowa wydajność dysków SSD Samsunga ma być zasługą kontrolera MDX. Ma on być gwarantem nie tylko szybkości, ale też niezawodności urządzeń. Same dyski będą dostępne w dwóch wersjach. Pierwsza jest przeznaczona do zastosowań ogólnych, a druga, jak sama nazwa wskazuje (PRO), dla użytkowników zaawansowanych.

Dyski 840 PRO obsługują 100 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) w przypadku swobodnego odczytu i 90 000 IOPS w przypadku swobodnego zapisu. W testach PC Mark 7 model ten pozwolił osiągnąć trzykrotny wzrost ogólnej wydajności systemu w stosunku do tradycyjnego nośnika HDD.

– Seria Samsung 840 SSD to znaczny postęp w dziedzinie pamięci masowej do notebooków. Jako pionier technologiczny Samsung wyznacza nowe standardy wydajności stacji SSD i przyczynia się do zwiększenia grona użytkowników, którzy mogą korzystać z tych niezwykle szybkich urządzeń. – powiedział UnSoo Kim, wiceprezes zespołu ds. marketingu produktów pamięciowych w Samsung Electronics. 

Informacja  nadesłana przez dział PR firmy Samsung

 

[note]Wszystko fajnie, ale Samsung nic nie mówi o cenach. Za tradycyjne HDD już teraz mocno przepłacamy, bo rynek zmonopolizowały trzy firmy – Wester Digital, Seagate i Samsung właśnie. Na szczęście w przypadku nośników SSD jest inaczej. Niestety nie przekłada się to jeszcze na szybkie tempo spadku cen. Oby uległo to rychłej zmianie, bo profity oraz osiągi nowych dysków robią ogromne wrażenie, chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Co jednak najważniejsze, SSD to też gwarancja solidności i mniejszej awaryjności. Trzymamy kciuki za rozwój tej technologii. Nowe dyski Samsunga są świetnym dowodem na to, że pod względem wydajności wykonano ogromny krok naprzód. [/note]

Dodaj komentarz