Nowy router TRENDnet TEW-712BR zorientowany na wydajność i open-source

  TRENDnet ogłosił dostępność nowego routera N150, model TRENDnet TEW-712BR. Urządzenie to jest skupione na osiągnięciu jak największej wydajności celem strumieniowania obrazu w jakości HD do telewizora podczas np. surfowania po internecie. Router został zaprojektowany dla użytkowników, którzy łączą się z internetem z przeciętnego domu. Do urządzenia można podłączyć dyski NAS, komputery oraz drukarki dzięki czterem portom Ethernet znajdującym się na tyle urządzenia. Urządzenie oferuje teoretyczną prędkość 150Mb/s podczas przesyłania danych w sieci bezprzewodowej. Najnowsze rozwiązania szyfrowania danych chronią sieć przed nieautoryzowanym dostępem.

   

  Bezproblemowe użytkowanie

  Intuicyjny instalator poprowadzi użytkownika przez kolejne kroki konfiguracji urządzenia oraz pomoże przy ustawianiu sieci bezprzewodowej. Diody LED znajdujące się na przednim panelu urządzenia określają jego status. Podłączanie poszczególnych urządzeń do bezprzewodowej sieci jest jeszcze łatwiejsze, dzięki zastosowaniu technologii WPS (WiFi Protected Setup).

   

  Dostęp użytkowników

  Użytkownicy są w stanie zarządzać podłączonymi urządzeniami, dostępem do stron oraz dostępem do różnych typów plików. Rodzice mogą zaś stworzyć listę smartfonów, tabletów, komputerów oraz drukarek, które będą mogły podłączyć się bezprzewodowo do routera. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza nieautoryzowany lub niechciany dostęp do sieci bezprzewodowej. Dodatkowo, istnieje możliwość zablokowania niektórych stron internetowych oraz pewnych typów plików. Logi tworzone na bieżąco zapisują informacje dotyczące podłączonych urządzeń, utraty pakietów, aktywności systemu oraz ataków internetowych. Logi można bezpośrednio przeglądać na routerze lub mogą być one cotygodniowo wysyłane na skrzynkę mailową.

   

  Wsparcie dla Open Source

  Router TRENDnet TEW-712BR wspiera oprogramowanie open-source, dzięki czemu zarówno programiści Linux jak i entuzjaści open-source mają dostęp do kodu źródłowego oprogramowania rutera na stronie openwrt.org.

   

  Oszczędność energii

  Technologia GREENnet pozwala oszczędzić energię elektryczną, dzięki czemu router jest bardziej przyjazny środowisku niż konkurencyjne urządzenia. Oszczędność energii sięga nawet 50% w porównaniu do ruterów tej samej klasy co TEW-712BR.

   

  Sugerowana cena detaliczna urządzenia wyniesie do 150zł. Urządzenie posiada 3 lata gwarancji.

   

  Informację nadesłał dział PR firmy TRENDnet

   

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: