Nowy sprzęt Bose: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II

Amerykańska firma Bose wprowadza na rynek dwa nowe głośniki bezprzewodowe SoundLink: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air, pierwszy raz w historii firmy produkt z zaimplementowaną technologią Apple AirPlay oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II  — unowocześnioną wersję przenośnego głośnika SoundLink, który do sprzedaży został dopuszczony w roku 2011. Użytkownicy mają teraz możliwość przesyłania muzyki z urządzeń mobilnych do systemu SoundLink Air przez sieć Wi-Fi lub do głośnika SoundLink Mobile II za pośrednictwem technologii Bluetooth uzyskując czysty, potężny dźwięk, niezależnie od wybranego bezprzewodowego rozwiązania firmy Bose.

Oto co o produktach mówi John Roselli, dyrektor marketingu produktów w firmie Bose:

– Zawsze dążyliśmy do tego, aby wygodę strumieniowej transmisji muzyki połączyć ze znakomitą jakością dźwięku. System SoundLink Air i głośnik SoundLink Mobile II umożliwiają lepsze odtwarzanie dźwięku niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z technologii AirPlay, czy Bluetooth.

Nowa jakość w połączeniu z technologią AirPlay

Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air jest bezprzewodowym głośnikiem, który pozwala przesyłać muzykę z takich urządzeń jak iPad, iPhone, iPod touch czy komputer z biblioteką iTunes za pośrednictwem technologii Apple AirPlay i sieci Wi-Fi.  Korzystając z rozwiązania SoundLink Air, użytkownik zachowuje pełną kontrolę nad urządzeniem zawierającym pliki muzyczne, może więc przeglądać strony internetowe, wysyłać wiadomości lub rozmawiać przez telefon, a jednocześnie cieszyć się nową jakością dźwięku oferowaną przez kompaktowy system zgodny z technologią AirPlay.

Konfiguracja jest bardzo prosta.  Aby przyłączyć system SoundLink Air do domowej sieci Wi-Fi, wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą znajdującego się w zestawie kabla USB, a następnie wejść na stronę Bose.com/wifisetup i wykonać kilka prostych kroków.  Po zakończeniu konfiguracji w urządzeniu firmy Apple lub na komputerze z biblioteką plików iTunes (Mac lub PC) automatycznie pojawi się ikona AirPlay.  Jej kliknięcie pozwala na natychmiastowe uruchomienie przesyłania muzyki do systemu SoundLink Air.

Rozwiązanie SoundLink Air udostępnia dwie opcje sterowania podstawowymi funkcjami: za pomocą urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS lub załączonego pilota na podczerwień.  Jest też wyposażone w gniazdo AUX-IN umożliwiające podłączanie innych urządzeń audio oraz opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania, który zapewnia użytkownikom większą swobodę.  System można odłączyć od zasilania, umieścić go w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi i słuchać muzyki nieprzerwanie przez długie godziny.

System SoundLink Air cechuje się eleganckim wzornictwem, a zarazem zapewnia wyjątkową jakość dźwięku.  Jest wyposażony w zastrzeżoną technologię  waveguide firmy Bose, przetworniki neodymowe i technologię Bose cyfrowego przetwarzania sygnału, dzięki czemu generuje pełen detali dźwięk, który wypełnia pomieszczenie w pełnym zakresie częstotliwości niezależnie od poziomu głośności.  System odtwarza muzykę w precyzyjny sposób — dźwięk jest czysty i naturalny, bez słyszalnych zniekształceń, czy przesadnego uwypuklenia poszczególnych częstotliwości.

Głośnik SoundLink  Bluetooth  Mobile II

Mający swoją premierę po raz pierwszy w roku 2011 przenośny głośnik SoundLink szybko na nowo zdefiniował kategorię głośników Bluetooth.  Rozwiązanie zaprojektowano pod kątem współpracy z większością urządzeń obsługujących technologię Bluetooth, takich jak iPhone, iPad, telefony z systemem Android czy tablety. Głośnik SoundLink od początku cieszył się popularnością na całym świecie, zyskując uznanie konsumentów jako produkt zapewniający nową jakość dźwięku, mobilność i trwałość wśród urządzeń tej kategorii.  Wprowadzenie nowej technologii sprawia, że mimo tej samej wielkości głośnik SoundLink Mobile II podnosi poprzeczkę postawioną przez jego pierwszą wersję, oferując zoptymalizowany, bardziej realistyczny, czystszy i lepiej odtworzony dźwięk w pełnym zakresie.

Zespół inżynierów firmy Bose zdecydował się na wbudowanie w system akustyczny nowych przetworników neodymowych i udoskonalony algorytm cyfrowego przetwarzania sygnału.  Dzięki połączeniu tych elementów z opatentowanymi przez firmę podwójnymi, przeciwstawnymi radiatorami pasywnymi głośnik SoundLink Mobile II generuje niskie tony o większej głębi i nadaje większą wyrazistość i jasność dźwiękom o średniej i wysokiej częstotliwości.

Głośnik SoundLink Mobile II jest również wyposażony w nową zintegrowaną z głośnikiem osłonę – składana na pół, skórzana lub nylonowa, służy także jako podstawka pod urządzenie.  Do nawiązania połączenia z głośnikiem, wystarczy rozwinąć osłonę i uruchomić połączenie Bluetooth ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem obsługującym tę technologię.  Dodatkowo, aż sześć ostatnio używanych urządzeń Bluetooth zostaje zapisanych w pamięci urządzenia, co eliminuje konieczność ponownego parowania.  Transfer muzyki może odbywać się podczas wysyłania wiadomości SMS i e-mail lub podczas przeglądania stron internetowych.  Aby wyłączyć system, należy po prostu zamknąć osłonę.

Premiera SoundLink w Polsce

Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air i głośnik SoundLink Mobile II będą dostępne w Polsce od 13 września 2012 r. w salonach firmy Bose, u autoryzowanych Dealerów Bose oraz poprzez sklep online na www.bose.pl.

SoundLink Air dostępny jest w jednej wersji kolorystycznej w błyszczącej, czarnej obudowie z metalowym wykończeniem głośnika i w rekomendowanej cenie detalicznej 1499 złotych.  Dodatkowo, opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania będzie sprzedawany oddzielnie za 499 złotych (rekomendowana cena detaliczna).

Głośnik SoundLink Mobile II jest już dostępny w standardowej, czarnej wersji z nylonową osłoną w kolorze ciemnoszarym w cenie 1299 złotych lub w wersji premium z chromowanym wykończeniem z ciemnobrązową osłoną ze skóry w cenie 1499 złotych.  Opcjonalne osłony nylonowe (w kolorach czerwonym lub niebieskim) i skórzane (w kolorach czarnym lub tan) można nabyć osobno w cenach odpowiednio 129 złotych i 199 złotych (wszystkie podane tu ceny to rekomendowane ceny detaliczne).

 

Informację prasową nadesłał dział PR Edelman Polska Sp. z o.o.

 

 

Dodaj komentarz