Polska premiera Microsoft Sculpt Comfort Keyboard dla Windows 8

Microsoft Hardware zapewnia, że najnowsza bezprzewodowa klawiatura z serii SculptMicrosoft Sculpt Comfort Keyboard wspomaga ergonomię i produktywność pracy za pomocą pomysłowego designu. Jest to tym samym kolejny krok na drodze do zapewnienia idealnego komfortu użytkownikowi.

Badania przeprowadzone przez Microsoft Hardware wykazują, że Spacja stanowi najczęściej używany klawisz na wszelkiego rodzaju klawiaturach – osoby pracujące przy komputerze średnio naciskają ją każdego dnia ok. 650 razy. Właśnie dlatego w nowej klawiaturze Microsoft zdecydowano się na powiększenie tego właśnie klawisza – jego zwiększona powierzchnia ma poprawić celność uderzeń. Jednocześnie, w trakcie przeprowadzania badań, ustalono, że ok. 90% ludzi do naciskania Spacji używa prawego kciuka, celując tym samym w prawą część klawisza – oznacza to, że lewa część jest naciskana bardzo rzadko. Dlatego właśnie projektanci z grupy Microsoft Hardware postanowili zagospodarować tę nieużywaną przestrzeń i umieścić w niej klawisz Backspace, trzeci po wspomnianej już Spacji i literze „e”, najczęściej używany przycisk na klawiaturze.

– Niewątpliwie nowa pozycja klawisza Backspace będzie wymagała od użytkowników modyfikacji swoich przyzwyczajeń, w dłuższej perspektywie jednak będzie to zmiana znacznie poprawiająca ergonomię pracy – mówi Marcin Gutkiewicz z firmy Microsoft Hardware. – Backspace należy do najczęściej używanych klawiszy na klawiaturze, jednak naciskanie go wymaga przerwania rytmu pracy i przeniesienia palców prawej dłoni w prawą górną część klawiatury. Nie jest to wygodne, ponadto zwalnia tempo pisania. Umieszczenie tego klawisza w sąsiedztwie Spacji wpłynie pozytywnie na produktywność pracy, ponieważ nawet przy poprawianiu literówek obie dłonie będą pozostawały w standardowej pozycji do pisania.

Sculpt Comfort Keyboard zaprojektowana została w myśl layoutu Contour Curve, co oznacza, że składane nóżki do zmiany kąta nachylenia klawiatury umieszczone są w jej przedniej części, a ich rozłożenie wspomaga naturalne ułożenie nadgarstków. Ponadto urządzenie cechuje się typowym dla klawiatur ergonomicznych Microsoft wybrzuszeniem w środkowej części – to kolejny element sprzyjający zachowaniu jak najbardziej komfortowej pozycji dłoni podczas pisania. Finalnym dodatkiem zwiększającym wygodę, jest odczepiana podpórka pod nadgarstki – przypięta stymuluje ułożenie nadgarstków, odpięta zmienia design klawiatury, nadając jej minimalistycznego, kompaktowego wyglądu.

Seria Sculpt, do której należy premierowa klawiatura Microsoft, powstała z myślą o nowym systemie – Windows 8. Dlatego też klawiatura Sculpt Comfort Keyboard, podobnie, jak debiutująca niecałe dwa miesiące temu Sculpt Mobile Keyboard, wyposażona została w klawisze szybkiego dostępu do obsługi Windows 8 – umożliwiają one natychmiastową obsługę funkcji szukania, dzielenia się plikami, ustawień, ekranu Startu i innych.

 

Co jeszcze wyróżnia Microsoft Sculpt Comfort Keyboard?

  • Odwrócony layout tworzy kąt nachylenia wspomagający wygodną, neutralną pozycję nadgarstków i daje pełny dostęp do wszystkich klawiszy.
  • Podpórka pod nadgarstki, przyczepiona zapewnia komfort, odpięta nadaje klawiaturze elegancki, kompaktowy wygląd.
  • Nowy design klawiszy Spacja i Backspace zwiększa ergonomię i produktywność pracy przy komputerze.
  • Klawisze szybkiego dostępu dla systemu Windows 8 gwarantują łatwą obsługę najpopularniejszych poleceń.
  • Bezprzewodowa łączność USB zapewnia swobodę i mobilność w korzystaniu z klawiatury.

 

Dostępność i cena

Sculpt Comfort Keyboard będzie dostępna od 3 października 2012 roku. Objęta zostanie trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Cena Sculpt Comfort Keyboard wyniesie 189 złotych. Sculpt Comfort Keyboard jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 8, Windows RT, Windows 7, Windows Vista.

Informacja nadesłana przez dział PR Microsoft Hardware

Dodaj komentarz