Polska premiera The Book of Unwritten Tales

  IQ Publishing lubi wydawać gry przygodowe. Tym razem wzięło się za polską wersję całkiem lubianej gry, która na świecie zadebiutowała już ponad trzy lata temu i tak oto nastąpiła polska premiera The Book of Unwritten Tales.

  The Book of Unwritten Tales, która określana jest przez wydawcę jako najlepsza gra przygodowa ostatnich czasów, teraz będzie miała okazję przypaść do gustu polskim graczom. Gra debiutuje na naszym rynku w rodzimej wersji językowej w dwóch wersjach: standardowej oraz w specjalnej, ekskluzywnej Edycji Kolekcjonerskiej, która zawiera bardzo atrakcyjne dodatki – przepiękny, nastrojowy soundtrack z gry skomponowany przez Benny’ego Oschmanna (22 tracki w formacie CD-Audio + wersja w formacie mp3), unikalny film przedstawiający proces powstawania gry (w polskiej wersji językowej w formacie HD i PAL), bogato ilustrowany album opisujący proces przygotowania gry (48 stron w kolorze, na papierze kredowym) oraz 2 kolorowe widokówki z pięknymi artami z gry.

  Ceny obydwu wersji kształtują się następująco – standardowa: 59,90 zł, a kolekcjonerska: 89,90 zł.

  Premiera The Book of Unwritten Tales to doskonała okazja do poznania gry, która była już wysoko oceniona przez graczy i wielokrotnie nagradzana przez media growe na całym świecie! Ta baśniowa  gra przygodowa przygotowana została przez niemieckie studio KING Art Games, wcześniej odpowiedzialne za słynne przygodówki takie jak m.in. Simon the Sorcerer 4, The Black Mirror 2. Średnia ocen w serwisie metacritic wynosi 84%.

  Oprawa audio-wizualna gry stoi na najwyższym poziomie! Przepiękne, bajkowe lokacje gry przygotowane zostały w wysokiej rozdzielczości 1920×1200 z opcjonalnym wygładzaniem krawędzi i efektami cząsteczkowymi takimi jak np. dym, mgła, realistyczne płomienie. Wszystkie modele postaci opracowano w pełnym trójwymiarze (3D) i wzbogacono o realistyczne, płynne animacje – np. ruchy twarzy. Całość okraszona została nastrojową i klimatyczną oprawą dźwiękową zawierającą aż 25 utworów, pozwalających graczowi idealnie wczuć w się rozgrywkę i przenieść w świat gry.

  The Book of Unwritten Tales bazuje na sprawdzonym, klasycznym modelu point & click. We wszechobecnej zabawnej, humorystycznej konwencji odwołuje się do tematyki fantasy i gatunku RPG. Pastisz, satyra i unikalny dowcip często towarzyszą bohaterom, a uważne oko gracza odnajdzie w grze wiele nawiązań do gier, książek i filmów.

  Niepowtarzalną zaletą gry jest olbrzymia ilość wciągających po uszy, bardzo urozmaiconych zagadek, które rozwiązywać będziemy aż 4 różnymi bohaterami – gnomem Wilburem, leśną elfką Ivo, łowcą skarbów Natem i włochatym Zwierzakiem! W wielu sytuacjach gra wymaga pokierowania kilkoma bohaterami jednocześnie dzięki czemu odkryjemy dodatkowe możliwości współpracy i unikalne zdolności postaci. Bogaty świat gry oferuje ponad 20 godzin zabawy, 150 zagadek oraz 300 aktywnych przedmiotów, 40 postaci niezależnych – fani przygodówek będą po prostu w siódmym niebie!

  CECHY GRY

  • Jedna z najlepszych gier przygodowych ostatnich czasów.
  • Uznana przez graczy i wielokrotnie nagradzana przez media growe.
  • Bajeczny, przepiękny świat gry.
  • Wciągająca, uzależniająca i pochłaniająca przygoda.
  • 4 zróżnicowanych bohaterów: gnom, elfka, pirat, Zwierzak.
  • Wszechobecny humor, dowcip i pastisz wielu innych gier, książek i filmów.
  • Olbrzymi świat gry – 150 zróżnicowanych zagadek, 300 aktywnych przedmiotów, 40 postaci niezależnych, ponad 20 godzin zabawy.
  • Szczegółowa grafika w wysokiej rozdzielczości 1920×1200 z wygładzaniem krawędzi i efektami cząsteczkowymi.
  • Trójwymiarowe modele postaci, realistyczne animacje (np. ruchy twarzy).
  • Klimatyczna, nastrojowa ścieżka dźwiękowa.
  • Polska wersja językowa (lokalizacja kinowa).

  Informację prasową nadesłało IQ Publishing.

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: