Dzisiejszy marketing w dużej mierze opiera się na promocjach. W skrzynkach pocztowych znajdujemy tony gazetek, na ulicach otrzymujemy dziesiątki ulotek. Z jednej strony nas to męczy, ale z drugiej chcemy wydawać mniej. Sterta makulatury w mieszkaniu nie jest na szczęście jedynym sposobem – dzięki aplikacji Qpony, możemy mieć wszystkie zniżki i promocje w swoim telefonie.

Jeszcze jedna aplikacja? Mówi się, że boom na nie powoli przemija. Koniec końców przestaniemy instalować dziesiątki mniej lub bardziej potrzebnych programów i pozostaniemy przy stałej puli tych niezbędnych. Czy warto doliczyć do niej Qpony?

Aplikacja zbiera w jednym miejscu kody rabatowe, promocje i zniżki ze sklepów w naszym mieście. Jednocześnie jest też agregatorem gazetek promocyjnych, które tak często znajdujemy w skrzynkach na listy. To swoisty niezbędnik świadomego klienta – takiego, który po płyn do prania nie wybiera się raz na pół roku (gdy się skończy) tylko dokładnie wtedy, kiedy jest najtańszy. Zalet takiego rozwiązania chyba nie muszę wyjaśniać. Część z nich wymieniono na oficjalnej stronie aplikacji, pod adresem www.qpony.pl.

aplikacja qpony rabaty znizki promocje (2)

Qpony są niezwykle proste w obsłudze. Po uruchomieniu aplikacji jesteśmy proszeni o wskazanie naszego miasta. Możemy to zrobić ręcznie lub kazać aplikacji automatycznie pobrać informacje o naszym bieżącym położeniu. Gdy się z tym uporamy, czekamy na wygenerowanie spersonalizowanej zawartości i przechodzimy do głównego ekranu. Ten podzielono na dwie karty. Pierwsza to wspomniane kupony i promocje, a druga – gazetki. Treści na każdej z nich mają formę kolorowych kafelków. Tapnięcie w dowolny przenosi nas do danej zniżki lub folderu. W tym drugim przypadku zobaczymy np. kilka kuponów rabatowych do danego sklepu (lub galerii) czy wypuszczone w tym samym czasie przez daną sieć marketów/dyskontów gazetki. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo intuicyjne i proste.

Zacznijmy od kuponów. Jeżeli dotyczą one sklepów internetowych, kupon jest automatycznie kopiowany do schowka na naszym urządzeniu. Możemy go zatem szybko wkleić w formularzu zamówienia i otrzymać zniżkę. W innym przypadku możemy być przekierowani na stronę www z daną promocją (tak dzieje się np. gdy zniżka wymaga dodatkowych kroków, jak zapisanie się do newslettera) lub otrzymać kupon do pokazania sprzedawcy przy kasie.

Jeśli chodzi o gazetki, to przeglądamy je w sposób zbliżony do ebooków. Każdą stronę możemy powiększyć poprzez szczypanie ekranu dwoma palcami. Aplikacja oferuje nam też możliwość przełączenia się w tryb pełnoekranowy. Co szczególnie ważne, całość działa bardzo szybko. Poszczególne strony gazetek zostały dobrze przygotowane i nie musimy oczekiwać kilku minut na ich załadowanie, co widziałem czasami w innych programach agregujących tego typu zawartość.

aplikacja qpony rabaty znizki promocje.

Aplikacja Qpony posiada również mechanizm ulubionych. To po prostu schowek na interesujące nas zniżki i promocje, z których nie skorzystamy teraz, ale chcemy wykorzystać w przyszłości. Zapisujemy je tutaj, korzystając z serduszek wyświetlanych przy każdym kuponie czy gazetce. Aplikacja pozwala nam ponadto na założenie konta, dzięki czemu będziemy mogli synchronizować zawartość ulubionych między wieloma urządzeniami.

Na ekranie ustawień nie znajdziemy zbyt wielu pozycji, a szkoda. Fajnie by było, gdyby aplikacja posiadała dwie wersje kolorystyczne interfejsu – ciemną i jasną – a następnie pozwalał nam się między nimi przełączać. Zamiast tego możemy tutaj aktywować i dezaktywować powiadomienia, a także wybrać ulubione firmy i sieci sklepów, o których będziemy na bieżąco informowani.

Qpony z pewnością pozwolą nam zaoszczędzić. Wystarczy wykształcić u siebie pewne nawyki i odruchy, a następnie sprawdzać aplikację przed każdym wypadem do sklepu. Oczywiście możemy też ograniczyć się do powiadomień o promocjach. Tak czy inaczej aplikacja wypada świetnie jako praktyczne narzędzie świadomego konsumenta, który chce wydawać pieniądze w sposób możliwie najbardziej rozsądny.

Aplikację Qpony możecie pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.