Endomondo Sports Tracker

Przegląd aplikacji do biegania dla systemu Android rozpoczynamy od Endomondo Sports Tracker, całkiem przyjemnej aplikacji o mnóstwie możliwości. Na początku spodobała mi się wizualizacja omawianej apki– połączenie białego i zielonego wygląda bardzo przejrzyście, problemów z nawigacją również nie miałem żadnych. Następnie przyszła pora na wybór aktywności fizycznej i niezwykle dobrze mi z tym, że mogłem dokonać go spośród tylu możliwości (dostępna jest nawet joga).

Aplikacja bardzo dobrze spisuje się w trakcie wykonywania aktywności fizycznej. O ile bieganie nie pozwala na swobodne zerkanie w ekran smartfona, to już powolnie przemierzając parkowe alejki mogłem sobie pozwolić na sprawdzanie na bieżąco mojej średniej prędkości, czasu marszu czy liczby spalonych kalorii. Po powrocie do domu wszystko miałem już podsumowane, a trasę marszu mogłem spokojnie przeanalizować na mapie Google.

Ogromnym plusem Endomondo Sports Tracker jest to, że po zakończeniu ćwiczeń możemy skorzystać z masy społecznościowych interakcji. Możliwe jest nie tylko publikowanie swoich wyników na Facebooku i Twitterze, lecz również dzielenie się z innymi użytkownikami własnymi trasami, czy nawet rywalizacja na nich o miano osoby, która najszybciej ją pokona. Przydatne do jeszcze większej mobilizacji mogą być komendy głosowe wygłaszane przez apkę, czy też muzyka, którą możemy zsynchronizować przez utworzenie playlisty.

ZALETY:

  • rozbudowane opcje społecznościowe,
  • czytelna obsługa,
  • polski język w menu,
  • duża ilość dyscyplin do wyboru.

WADY:

  • prawdopodobnie brak.

image
image
image