Test Moto X Style. Nie ma to jak czysty Android!

Podsumowanie testu Moto X Style

Moto X Style jest fantastycznym smartfonem o wielu zaletach. Nie każdy jednak nie doceni. Jeżeli szukacie urządzenia małego, smukłego i kompaktowego, w Moto X Style nie znajdziecie żadnej z tych cech. Jeżeli zależy Wam na ogromie funkcji i kolorowej nakładce graficznej (najlepiej z obsługą motywów), też możecie sobie darować tego smartfona. W końcu, jeśli szukacie rewelacyjnego aparatu, testowany model może Was nie do końca usatysfakcjonować.

Moto X Style ekran

Kto zatem powinien brać pod uwagę Moto X Style podczas zakupu nowego smartfona? Testowane urządzenie jest relatywnie duże i solidne, ale też poręczne i praktycznie skonstruowane. Z pewnością docenią to osoby o średnich i dużych dłoniach. Na pewno jego atutem jest też wysoka jakość wykonania oraz odporność na zachlapanie i kurz (norma IP52). Do plusów dodałbym bardzo dobry wyświetlacz o wysokim współczynniku jasności. Największym plusem dla mnie jest czysty Android 6.0 Marshmallow wsparty jedynie kilkoma praktycznymi dodatkami i aplikacjami od producenta. W rezultacie do atutów trzeba też zaliczyć płynność działania i wydajność, które nie są w żaden sposób ograniczane.

Moto X Style tyl

Moto X Style kupimy za nieco ponad 1800 zł. Nie jest to niska cena. Za podobne pieniądze znajdziemy już Samsunga Galaxy S6, który posiada zdecydowanie lepszy aparat, mocniejszy procesor i jest wykonany w całości ze szkła oraz metalu. Nie ma jednak tak dużego ekranu jak Moto X Style, nie posiada też slotu na karty pamięci i nie leży tak znakomicie w dłoni.  Co jednak szczególnie istotne, nie posiada czystego Androida. Ostateczny wybór na pewno nie będzie prosty.

TL;DR
Moto X Style podczas moich testów wypadł naprawdę dobrze. Smartfona poleciłbym każdemu, kto szuka urządzenia kompletnego o wielu walorach i jest na tyle świadomym użytkownikiem, że nie przeszkadza mu brak niektórych domyślnych aplikacji i funkcji.
Wykonanie
84
Wygląd
73
Możliwości
83
Wydajność
86
Oprogramowanie
88
Cena
65
Zalety
Solidna i ergonomiczna konstrukcja
Świetny wyświetlacz
Czysty Android
Wady
Jednoczęściowa ładowarka
Przeciętna bateria
Mierna aplikacja do obsługi aparatu
80
Rozsądny