Test Moto X Style. Nie ma to jak czysty Android!

Podsumowanie testu Moto X Style

Moto X Style jest fantastycznym smartfonem o wielu zaletach. Nie każdy jednak nie doceni. Jeżeli szukacie urządzenia małego, smukłego i kompaktowego, w Moto X Style nie znajdziecie żadnej z tych cech. Jeżeli zależy Wam na ogromie funkcji i kolorowej nakładce graficznej (najlepiej z obsługą motywów), też możecie sobie darować tego smartfona. W końcu, jeśli szukacie rewelacyjnego aparatu, testowany model może Was nie do końca usatysfakcjonować.

Moto X Style ekran

Kto zatem powinien brać pod uwagę Moto X Style podczas zakupu nowego smartfona? Testowane urządzenie jest relatywnie duże i solidne, ale też poręczne i praktycznie skonstruowane. Z pewnością docenią to osoby o średnich i dużych dłoniach. Na pewno jego atutem jest też wysoka jakość wykonania oraz odporność na zachlapanie i kurz (norma IP52). Do plusów dodałbym bardzo dobry wyświetlacz o wysokim współczynniku jasności. Największym plusem dla mnie jest czysty Android 6.0 Marshmallow wsparty jedynie kilkoma praktycznymi dodatkami i aplikacjami od producenta. W rezultacie do atutów trzeba też zaliczyć płynność działania i wydajność, które nie są w żaden sposób ograniczane.

Moto X Style tyl

Moto X Style kupimy za nieco ponad 1800 zł. Nie jest to niska cena. Za podobne pieniądze znajdziemy już Samsunga Galaxy S6, który posiada zdecydowanie lepszy aparat, mocniejszy procesor i jest wykonany w całości ze szkła oraz metalu. Nie ma jednak tak dużego ekranu jak Moto X Style, nie posiada też slotu na karty pamięci i nie leży tak znakomicie w dłoni.  Co jednak szczególnie istotne, nie posiada czystego Androida. Ostateczny wybór na pewno nie będzie prosty.

TL;DR
Moto X Style podczas moich testów wypadł naprawdę dobrze. Smartfona poleciłbym każdemu, kto szuka urządzenia kompletnego o wielu walorach i jest na tyle świadomym użytkownikiem, że nie przeszkadza mu brak niektórych domyślnych aplikacji i funkcji.
Wykonanie
84
Wygląd
73
Możliwości
83
Wydajność
86
Oprogramowanie
88
Cena
65
Zalety
Solidna i ergonomiczna konstrukcja
Świetny wyświetlacz
Czysty Android
Wady
Jednoczęściowa ładowarka
Przeciętna bateria
Mierna aplikacja do obsługi aparatu
80
Rozsądny
Zobacz również
ASUS Eee Pad Transformer Prime LOGO
Czy to sprzęt jest dla biznesu? Test tabletu ASUS Eee Pad Transformer Prime