SAMSUNG CSC

Test słuchawek dla graczy Plantronics RIG500E. Modularne z Dolby 7.1 i rekomendacją ESL

Plantronics RIG500E – podsumowanie

Test Plantronics RIG500 był jednym z przyjemniejszych, bo sprowadzał się głównie do grania. Co jednak najważniejsze, słuchawki w tych zastosowaniach sprawdzały się znakomicie. Duże wrażenie robi przyzwoita wirtualizacja dźwięku przestrzennego opatrzona certyfikatem Dolby. Samo brzmienie jest natomiast bardzo szczegółowe i precyzyjne, a zarazem ciepłe i przyjemne dla ucha. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to na pewno słuchawki do muzyki. Tutaj spisują się co najwyżej przeciętnie.

Plantronics RIG500E test

Za opisywany zestaw RIG500E musimy zapłacić ok. 500 złotych. W tej cenie otrzymujemy tak naprawdę dwie pary słuchawek i kartę dźwiękową służącą do wirtualizacji dźwięku przestrzennego. Warto jednak dodać, że w podstawowej wersji RIG500 są dużo tańsze i możemy je już mieć za ok. 180 złotych. Nie będą jednak już wtedy tak fajnie zdobione symbolami ESL i nie otrzymamy tych wszystkich dodatkowych elementów. Prawdę powiedziawszy nie jestem pewny, czy płacenie dwukrotnie wyższej ceny za wirtualizację i wentylujące nauszniki ma sens. Wybór ostatecznie należy jednak już do klienta.

mozliwosci

Dla graczy i fanów e-sportu
Duże wrażenie robi przyzwoita wirtualizacja dźwięku przestrzennego opatrzona certyfikatem Dolby. Samo brzmienie jest natomiast bardzo szczegółowe i precyzyjne, a zarazem ciepłe i przyjemne dla ucha. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to na pewno słuchawki do muzyki. Tutaj spisują się co najwyżej przeciętnie.
Wykonanie
52
Wygląd
72
Możliwości
84
Cena
69
Ergonomia
85
Jakość dźwięku
77
Zalety
Bogaty zestaw akcesoriów
Modularna konstrukcja
Szczegółowy i dokładny dźwięk
Wysoki poziom ergonomii
Wady
Nieco tandetne wykonanie
Nie nadają się raczej do muzyki
Trochę za drogie
73
modularne