ASUS VivoTab Smart z Windows 8 trafia do Polski

Firma ASUS prezentuje VivoTab Smart – tablet z ekranem HD o przekątnej 10.1 cala, pracujący na systemie Windows 8. VivoTab Smart został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Atom. Posiada także doczepianą klawiaturę TranSleeve, która ma zwiększać wydajność pracy, spełniając zarazem funkcję osłony ekranu. W Polsce będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 2499 PLN.

Obudowa ma 9,7 mm grubości i waży 580 g. ASUS VivoTab Smart posiada podświetlany diodami LED ekran o przekątnej 10.1 cala. Zapewnia on obraz w rozdzielczości 1366 x 768 w technologii IPS, która ma gwarantować 178-stopniowe kąty widzenia oraz jasne i żywe kolory. ASUS VivoTab Smart wyposażono też w pięciopunktowy ekran dotykowy. Klawiatura TranSleeve łączy w sobie funkcje pokrywy, klawiatury i podstawki, która nie tylko ułatwia pisanie, ale też chroni tablet przed uszkodzeniami.

Producent zapewnia, że dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom Z2760 ASUS VivoTab Smart ma pracować szybko i sprawnie nawet do 9,5-godziny na baterii. Tablet jest w pełni kompatybilny z aplikacjami dla systemu Windows 8. Oferuje także obsługę szerokiej gamy akcesoriów plug and play.

ASUS VivoTab Smart posiada kamery umieszczone z przodu i z tyłu urządzenia. Tylna kamerka (8 MP z funkcją auto-fokus, pięcioma soczewkami) pozwala nagrywać filmy w jakości 1080p Full HD, natomiast przednia kamera (2 MP) służy do prowadzenia rozmów wideo. W VivoTab Smart zastosowano także system audio ASUS SonicMaster, dbający o jakość dźwięku przy odtwarzaniu dowolnego rodzaju muzyki z wbudowanych głośników stereo.

ASUS VivoTab Smart dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych – białym, niebieskim oraz czerwonym. Sugerowana cena detaliczna VivoTab Smart na naszym rynku wynosi 2499 PLN za model z anteną Wi-Fi i 4G LTE.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy ASUS