Mój sprzęt na siłownię, czyli geek na redukcji

Mój sprzęt na siłownię? Ech… Przychodzi w życiu mężczyzny taki moment, że oponka wokół pasa zaczyna mieć więcej wad niż zalet. Ta jasne… Przychodzi średnio raz na kwartał. Tym razem jednak pomysł na odchudzanie zdecydował się zostać na dłużej (chwilę temu stuknęło pół roku).

Netflix, Hulu, Pandora i inni w Polsce? Już są! Sprawdzamy usługę Smart DNS

Fani seriali nie mają w Polsce lekkiego życia. Internetowi giganci na ogół nigdy nie zapuszczają się nad Wisłę ze swoimi usługami. Nie mamy zatem co liczyć na rychły debiut Netfliksa, Hulu i innych telewizyjnych usług zza oceanu. Lekarstwem na tę dolegliwość ma być usługa Smart DNS oferowana przez HideIPVPN.

Zamawianie jedzenia na smartfonie? Sprawdzamy aplikacje mobilne PizzaPortal

Zamawianie jedzenia przez telefon? To wydaje się proste – wybieramy numer i dzwonimy. Ale chwila! Jaki numer? Szukanie restauracji w internecie potrwa, a my jesteśmy głodni! I tutaj z pomocą przychodzą mobilne aplikacje Pizza Portal – na Androida, Windowsa Phone oraz iOS. Sprawdźmy z czym to się je i, co najważniejsze, jak smakuje.

Przyśpieszanie Windowsa proste i szybkie. Test AVG PC TuneUp 2014

Każdy chce, żeby jego komputer działał szybko i nie sprawiał problemów. Tymczasem systemy z rodziny Windows mają to do siebie, że z czasem zwalniają pod naporem ton nowych danych w rejestrze, plików tymczasowych, porozrzucanych po klastrach dysku megabajtów i wielu, wielu innych czynników. Czy AVG PC TuneUp 2014 to skuteczny lek na tę dolegliwość?

Gdzie założyć stronę www? Recenzja hostingu Futurehost

Posiadanie własnej strony www nie jest dziś żadnym luksusem. Coraz więcej firm, ale również osób prywatnych decyduje się na utworzenie swojego zakątka w sieci – czy to pod bloga, portfolio, forum, czy prostą stronę informującą o oferowanych usługach czy chociażby i webaplikację będącą, być może, zalążkiem dużego ambitnego projektu. Bez względu na to, co planujemy, potrzebujemy dobrego hostingu. Czy takim jest Futurehost?

Recenzja Norton Internet Security 2013. Najlepszy antywirus dla laików?

Marka Norton odkąd pamiętam kojarzyła mi się z dobrym antywirusem. Jeszcze za czasów Windowsa 98 posiadanie go na dysku w było w moim otoczeniu czymś w rodzaju wyróżnienia. Czasy się jednak zmieniły i obok Nortona na rynku pojawiło się wiele innych, równie dobrych produktów. Jak sytuacja wygląda w roku 2013? Czy produkt firmy Symantec ciągle wiedzie w tym segmencie prym? Na to pytanie odpowiedzieć ma test pakietu Norton Internet Security 2013.

Test programu Kaspersky Internet Security 2013. Strażnik podejrzliwy i nieustępliwy

Wśród świadomych użytkowników komputerów chyba tylko ignoranci nie znają marki Kaspersky. Ten czołowy dostawca rozwiązań zabezpieczających nasze komputery przed złośliwym oprogramowaniem czyhającym w sieci (i nie tylko) zdołał przebić się na stałe do świadomości komputerowców na całym świecie. Jak to w segmencie programów tego typu się utarło, rok do roku na rynku debiutują nowe, z założenia lepsza, wersje produktów różnych marek. Nie tak dawno pastwiłem się nad antywirusami AVG. Dziś przyszła pora na pakiet Kaspersky Internet Security 2013.

Czeski klasyk znów staje na straży peceta. Test programów zabezpieczających AVG 2013

AVG to jedna z tych niewielu marek, które jednoznacznie kojarzą się z oprogramowaniem zabezpieczającym komputer przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Jak co roku na rynku pojawiła się kolejna edycja jej produktów, oznaczonych numerkiem 2013. Jak prezentują się one na tle innych programów z tego segmentu? Czy są skuteczne? Jak bardzo wpływają na wydajność systemu? Postaram się odpowiedzieć na te wszystkie pytania i w wyczerpujący sposób opisać udostępnione Recenzatorowi przez polskiego dystrybutora, firmę CORE, do testów programy: AVG AntiVirus 2013 oraz AVG Internet Security 2013.

Razer Game Booster logo

Test programu Razer Game Booster. Czy przyśpieszanie gier jednym kliknięciem jest możliwe?

Razer Game Booster to nowa aplikacja w portfolio popularnego producenta akcesoriów dla najbardziej wymagających graczy. Domyślnie program ma przyśpieszać gry uruchamiane na naszym komputerze, poprzez uwolnienie zasobów systemowych zajmowanych przez system i aktywne procesy. Na ile skuteczny jest taki zabieg i czy warto mieć Razer Game Boostera na swoim dysku twardym? Zaraz się przekonamy!