Test dysku Transcend StoreJet 25H3. Sprzęt do zadań specjalnych

W dobie cichych, lekkich i wyposażonych w nośniki SSD ultrabooków zewnętrzne dyski przeżywają swój renesans. Wykorzystują to ich producenci, rozszerzając ofertę o coraz ciekawsze modele. Transcend StoreJet 25H3 może nie jest urządzeniem dla wszystkich, ale niewątpliwie na każdym zrobi wrażenie.

Test WD My Cloud EX2. Prywatna chmura dla bardziej wymagających

Mimo dominującej pozycji na rynku dysków twardych WD sukcesywnie rozszerza swoją ofertę urządzeń sieciowych. Przykładem tego jest testowany dziś WD My Cloud EX2, który ma trafić w gusta profesjonalistów, twórców (grafików, fotografów etc.) oraz małych firm. Podejrzewam jednak, że pokochają go też użytkownicy domowi. Za co?

Test dysku SSD Plextor M5 Pro 256 GB. Klasa premium wśród SSD

Dysk SSD robi różnicę. Piszę to z pełną odpowiedzialnością za słowa, bo odkąd wyposażyłem laptopa w tego typu nośnik, mój komfort pracy znacząco się podniósł, a szybkość działania systemu wzrosła. Segment dysków półprzewodnikowych, w przeciwieństwie do zdominowanego przez dwie firmy (WD i Seagate) rynku HDD, buduje wielu producentów. Jednym z nich jest Plextor, którego niektórzy być może kojarzą z (całkiem niezłymi swoją drogą) napędami optycznymi. Miałem okazję przyjrzeć się bliżej 256-gigabajtowemu dyskowi M5 Pro tej marki.

Chmura od WD na własność. Test WD MyCloud

Chmura to dziś słowo wytrych, które skutecznie działa na wyobraźnie fanów nowych technologii. Na ogół jednak kojarzyło się nam ono z usługami oferowanymi w sieci, jak Dropbox, SugarSync, Google Drive czy platformami takimi jak Oktawave. Firma Western Digital demonstruje nowe oblicze tej technologii pod postacią śnieżnobiałego domowego dysku WD MyCloud.

Karta pamięci z WiFi – gadżet czy rewolucja? Test Transcend Wi-Fi SD Card

Zachłysnęliśmy się brakiem kabli. Dziś wszystko musi być bezprzewodowe – internet, słuchawki, głośnik, golarka, gamepad itd. Transcend idzie jeszcze dalej. Czy karta pamięci z WiFi to rewolucja na dużą skalę? A może szukanie na siłę innowacji w miejscach, które jej nie potrzebują? Jak spisuje się to urządzenie w praktyce?

Test dysku zewnętrznego ADATA HE720 1TB. Najpiękniejsze miejsce na Twoje pliki

Biorąc pod uwagę cenę dysków półprzewodnikowych (SSD) oraz niewielką w porównaniu z tradycyjnymi nośnikami pojemność, jaką oferują, zakup dobrego dysku HDD, szczególnie zewnętrznego, wydaje się być ciągle bardzo sensowną inwestycją. Ja dziś testuję prawdziwą piękność z tego segmentu – model ADATA DashDrive Elite He720 o pojemności 1 TB. Co poza wyglądem ma do zaoferowania?

Pracowity z bogatym wnętrzem? Test NAS-a Asustor AS-302T z dyskami WD Red

Urządzenia typu NAS już dawno przestały być domeną firm i biur. Dziś nawet Kowalski, który gromadzi wiele gigabajtów wideo czy też zdjęć, jest w stanie wyposażyć swój dom w tego typu urządzenie. Ba, jest to nawet wskazane, gdy posiadamy więcej niż jeden sprzęt zdolny do wykorzystania zebranych tam danych. Niczym jest jednak NAS bez dobrych dysków twardych. Ja przez minione tygodnie intensywnie eksploatowałem twardziele WD Red, sprawdzając przy tym możliwości Asustora AS-302T. Co dziś mogę napisać o tym duecie?

Test kieszeni na dysk Zalman ZM-VE400. Taki duży, dotykowy kalkulator

Zakup kieszeni na dysk zamiast zwykłego, przenośnego nośnika niesie za sobą szereg korzyści. Nie jesteśmy zdani na magazyn na dane jednego producenta, bo możemy swobodnie rozkręcać konstrukcję i umieszczać wewnątrz inne modele, a ponadto mamy do dyspozycji szereg dodatkowych funkcji, w tym zabezpieczeń chroniących nasze dane. Ja dziś biorę na tapetę jedną z najnowszych kieszeni Zalmana, model ZM-VE400, który wyróżnia się m.in. dużym dotykowym panelem na wierzchu obudowy.

Najlepsze miejsce na dysk z szafy? Test kieszeni Zalman ZM-VE300

Co zrobić ze starym dyskiem twardym? Wyrzucić? sprzedać? Jest lepszy sposób. Możemy go przekształcić w mobilny nośnik danych, do czego stworzono właśnie kieszeń Zalman ZM-VE300. Co istotne, urządzenie to wyposażono w szereg dodatkowych funkcji, przy których wymięka większość dysków przenośnych. Jakie to funkcje i czy warto zainteresować się kieszenią Zalmana?

Test dysku WD My Book Live Duo. Oto serce cyfrowego domu!

Western Digital już od jakiegoś czasu promuje ideę cyfrowego domu, poszerzając ofertę swoich produktów o sprzęt sieciowy. W tej chwili na rynku znajdziemy już całkiem pokaźną listę modeli, które mają przekształcić nasze mieszkanie w miejsce, gdzie technologia jest na wyciągnięcie dłoni (bynajmniej nie kabla). Sercem tego modelu jest oczywiście solidny magazyn na dane. W tej roli sprawdzić się ma WD My Book Live Duo, który jest bohaterem dzisiejszej recenzji.