Test routera Planet WDRT-750AC. WiFi ac nie musi być wcale drogie

Standard WiFi 802.11 n powoli ustępuje znacznie nowocześniejszemu i szybszemu ac. Rośnie zatem też liczba urządzeń pozwalających na transmisję danych w tej technologii. Jednym z nich jest Planet WDRT-750AC, router wyróżniający się przede wszystkim niską ceną.

Test WD My Cloud EX2. Prywatna chmura dla bardziej wymagających

Mimo dominującej pozycji na rynku dysków twardych WD sukcesywnie rozszerza swoją ofertę urządzeń sieciowych. Przykładem tego jest testowany dziś WD My Cloud EX2, który ma trafić w gusta profesjonalistów, twórców (grafików, fotografów etc.) oraz małych firm. Podejrzewam jednak, że pokochają go też użytkownicy domowi. Za co?

Chmura od WD na własność. Test WD MyCloud

Chmura to dziś słowo wytrych, które skutecznie działa na wyobraźnie fanów nowych technologii. Na ogół jednak kojarzyło się nam ono z usługami oferowanymi w sieci, jak Dropbox, SugarSync, Google Drive czy platformami takimi jak Oktawave. Firma Western Digital demonstruje nowe oblicze tej technologii pod postacią śnieżnobiałego domowego dysku WD MyCloud.

Pracowity z bogatym wnętrzem? Test NAS-a Asustor AS-302T z dyskami WD Red

Urządzenia typu NAS już dawno przestały być domeną firm i biur. Dziś nawet Kowalski, który gromadzi wiele gigabajtów wideo czy też zdjęć, jest w stanie wyposażyć swój dom w tego typu urządzenie. Ba, jest to nawet wskazane, gdy posiadamy więcej niż jeden sprzęt zdolny do wykorzystania zebranych tam danych. Niczym jest jednak NAS bez dobrych dysków twardych. Ja przez minione tygodnie intensywnie eksploatowałem twardziele WD Red, sprawdzając przy tym możliwości Asustora AS-302T. Co dziś mogę napisać o tym duecie?

Instalujemy monitoring w mieszkaniu. Recenzja kamer AirLive FE-200CU, CU-720PIR i WN-200HD

Monitoring w mieszkaniu nie musi być tylko instrumentem wymierzonym w kierunku potencjalnych włamywaczy. To również efektywne narzędzie do nadzorowania dzieci, zwierząt czy chociażby pracowników. Instalacja kamer w domu niesie zatem za sobą szereg korzyści i daje wiele nowych możliwości. Nie będę się rozwodził nad ewentualnymi kwestiami etycznymi takiego przedsięwzięcia. Zamiast tego, chciałbym przybliżyć Wam trzy interesujące kamery IP marki AirLive.

Monitoring wokół domu. Recenzja kamer AirLive OD-325HD i BU-3025

Monitoring posesji to zagadnienie, które interesuje coraz większą grupę osób. Wobec intensywnie rozwijającej się technologii oraz debiutujących coraz to nowych modeli urządzeń mających zapewnić nam spokojny sen, trudno się dziwić, że wybór odpowiedniego rozwiązania może nastręczyć niemałe problemy. Ja miałem okazję spędzić kilka tygodni z dwoma high-endowymi modelami marki AirLive – OD-325HD i BU-3025. Czy warto wziąć je pod uwagę podczas planowania „okołodomowego” lub firmowego systemu zabezpieczeń?

Test routera AirLive N450R. Dwuzakresowy strażnik domowej sieci

Routery WiFi coraz częściej goszczą w naszych domach. W dobie smartfonów, tabletów i laptopów trudno już sobie wyobrazić inny dostęp do internetu niż bezprzewodowy. Warto jednak wybrać możliwie najlepsze urządzenie, by po podłączeniu móc całkowicie o nim zapomnieć i nie martwić się ewentualnymi problemami. Czy dwuzakresowy router AirLive N450R jest właśnie takim urządzeniem?

Test dysku WD My Book Live Duo. Oto serce cyfrowego domu!

Western Digital już od jakiegoś czasu promuje ideę cyfrowego domu, poszerzając ofertę swoich produktów o sprzęt sieciowy. W tej chwili na rynku znajdziemy już całkiem pokaźną listę modeli, które mają przekształcić nasze mieszkanie w miejsce, gdzie technologia jest na wyciągnięcie dłoni (bynajmniej nie kabla). Sercem tego modelu jest oczywiście solidny magazyn na dane. W tej roli sprawdzić się ma WD My Book Live Duo, który jest bohaterem dzisiejszej recenzji.

Test mobilnego routera Huawei e587. Jak szybki może być internet 3G?

Internet LTE w Polsce, mimo intensywnej kampanii marketingowej, ciągle pozostaje raczej w sferze luksusu i upłynie trochę wody w Wiśle nim trafi pod strzechy. Limity operatorów ciągle są zaporowe, a ceny najwyższych abonamentów spędzają sen z powiek. Może zatem zamiast celować w tę najszybszą półkę, wyciśniemy co tylko się da ze standardu 3G? W tym pomoże nam mobilny router Huawei e587. Zobaczmy, czy będzie to satysfakcjonująca pomoc.

Test routera TP-LINK TL-WDR4300 (N750). Nie tylko łączy, ale i wygląda!

Routery TP-LINK cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników domowych. Nic w tym dziwnego, skoro na tle konkurencji wypadają bardzo dobrze pod względem stosunku ceny do jakości. Przyznam szczerze, że rzadko obecnie już widuję sprzęt innej marki, odwiedzając znajomych i rodzinę, co chyba dobrze świadczy o chińskim producencie. A jak świadczy o nim najnowszy flagowiec, model TL-WDR4300 (znany też jako n750)? Zapraszam do recenzji routera, który z całą pewnością będzie ozdobą niejednego biurka.