Czy to tablet czy konsola? Test Archos Gamepad 2

Android nie jest dziś już tylko oprogramowaniem dla gadżetów mobilnych, ale również chętnie wybieraną platformą do gier. W rezultacie produkowane są urządzenia, które mają ten potencjał wykorzystywać – desktopowe konsole czy gamingowe tablety. Jednym z nich jest Archos Gamepad 2, który na pierwszy rzut oka przypomina raczej hanhelda niż sprzęt z Androidem.

Test tabletu Ferguson Regent TV8. Telewizja DVB-T bardzo mobilna

Mobilna telewizja? Kiedyś oznaczało to taszczenie ze sobą małego kineskopowego telewizora i dużej, teleskopowej anteny. Dziś możemy w tym celu wykorzystać tablet z tunerem DVB-T. Firma Ferguson proponuje 8-calowy model Regent TV8.

Acer Aspire Switch 10 – pierwsze wrażenia

Acer atakuje segment tabletów z Windowsem i stacją dokującą w postaci klawiatury. Szykuje się godny konkurent dla chwalonego ASUS-a T100? Oto pierwsze wrażenia na temat nowego gadżetu.

Test tabletu Kruger&Matz KM0974. Gadżet typowo kanapowy

Jeszcze kilka lat temu polska firma Kruger&Matz była raczej obca fanom nowinek technologicznych. Dziś dostarcza na nasz rynek tanie tablety cieszące się zaskakująco dużą popularnością. Na rynek właśnie trafia kolejny model, który praktycznie niczym nie przypomina zakompleksionej, low-endowej zabawki. Wręcz przeciwnie, Kruger&Matz KM0974 to dojrzały i bardzo solidny produkt.

Test tabletu Goclever Insignia 785 Pro. Intel Atom za naprawdę małe pieniądze

Intel należy do tych firm, które trochę przespały rewolucję na rynku i popularyzację urządzeń mobilnych. Niebieski producent nie obudził się jednak z ręką w nocniku i przypuścił ofensywę, wypuszczając na rynek coraz to lepsze generacje procesorów Intel Atom. Taką jednostką jest właśnie napędzany testowany dziś tablet Goclever Insignia 785 Pro, który swoją stylistyką łudząco przypomina iPada Mini.

Test tabletu PIPO Max-M7 Pro 3G. Nie taki chińczyk straszny…

Jeszcze do niedawna powiedzenie „chiński tablet” mogło uchodzić za obraźliwe. Dziś jednak jesteśmy świadkami prawdziwej lawiny urządzeń z Państwa Środka, które jednak wcale nie ustępują możliwościami konkurentom z tej samej półki cenowej. PIPO Max-M7 Pro 3G może być doskonałym dowodem na to, że jest wręcz odwrotnie. Oto bowiem otrzymujemy 8,9-calowy sprzęt z matrycą Full HD, czterordzeniowym procesorem i modułem 3G w cenie poniżej tysiąca złotych.

Test tabletu ASUS Transformer Book T100. Tania hybryda z Windows 8.1

Spójrzmy prawdzie w oczy – na rynku znajdziemy coraz więcej tanich tabletów. Urządzenia tego typu nie są artykułami pierwszej potrzeby, a więc trudno się dziwić, że większość z nas dwa razy się zastanowi, zanim wyłoży ponad 2 tys. złotych na któreś z nich. Producenci też to zauważyli i w tym roku będziemy mogli się spodziewać kolejnej fali middle- i low-endowych modeli. ASUS Transformer Book T100 (lub po prostu ASUS T100) to jeden z nich, choć pod wieloma względami wyjątkowy.

Test Acer Iconia A1-810 – 8 cali, 6 stówek, 5 megapikseli i 4 rdzenie

Tanie tablety z Androidem biją rekordy popularności. Trudno się temu dziwić, w końcu chyba nikt z nas nie traktuje tego typu urządzenia jako artykułu pierwszej potrzeby, a więc nie chcemy na ogół wydawać dużo. Niemniej wszystkim zależy, by za możliwie niewielkie pieniądze otrzymać urządzenie, z którego będą zadowoleni. Czy taki gadżetem jest tablet Acer Iconia A1-810?

Stylowa górna półka z 3G. Test tabletu Huawei MediaPad 10 FHD

Firma Huawei niejednokrotnie udowadniała, że ma w swoich szeregach projektantów z głowami od parady. Logo chińskiego koncernu nosiły bowiem produkty przyciągające oko swoim designem i unikatowym stylem. Okazuje się, że właśnie natrafiliśmy na kolejny przykład takiego urządzenia. Huawei MediaPad 10 FHD to tablet, który nie tylko wygląda, ale też zaskakuje bardzo mocnymi parametrami.

Gadżet do pisania? Test tabletu GOCLEVER Orion 101

Zapewne wiele osób, zastanawiając się nad kupnem tabletu walczyło z obawami dotyczącymi wygody pisania na jego dotykowym ekranie. O ile wstukanie adresu strony www czy krótkiej wiadomości na Facebooku nie powinno stanowić problemu, to już pisanie maili i notatek owszem. Na przeciw tym potrzebom wychodzi GOCLEVER Orion 101, tablet z klawiaturą Bluetooth pełniącą również funkcję pokrowca. Czy to ma szansę wypalić?