CES 2013: ASUS pokazał Transformera AiO i Qube z Google TV

Komputer All-in-One z systemem Windows 8 i zintegrowanym tabletem z systemem Android, urządzenie do strumieniowania multimediów z wyszukiwaniem głosowym, nowe monitory oraz kieszonkowy, najmniejszy na świecie router, to kolejne nowości, prezentowane przez firmę ASUS na targach elektroniki CES 2013 w Las Vegas.

 

ASUS Transformer AiO — pierwszy na świecie komputer All-in-One z odczepianym monitorem

Transformer AiO to z jednej strony komputer stacjonarny z systemem Windows 8, wyposażony w procesor Intel Core 3-ciej generacji i kartę graficzną NVIDIA GT 730M z monitorem o przekątnej 18,4” Full HD z matrycą IPS i 178-stopniowym kącie widzenia. Z drugiej strony zaś, jest to duży tablet obsługujący dwa systemy operacyjne, w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Dzięki zastosowanej technologii Wireless Remote Desktop tablet bezprzewodowo utrzymuje szybką łączność z częścią stacjonarną. Pozwala to na zdalne sterowanie systemem Windows 8 za pomocą ekranu wielodotykowego. W trzeciej odsłonie Transformer AiO może służyć jako samodzielny tablet z systemem Android 4.1 i czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 3. Przenoszenie tabletu ma ułatwiać zintegrowany z urządzeniem uchwyt, a dzięki wbudowanej podstawce ustawimy go w najbardziej komfortowej pozycji.

 

ASUS Qube with Google TV – urządzenie do strumieniowania multimediów

Zaprezentowany na targach CES 2013 ASUS Qube with Google TV to kompaktowe urządzenie z systemem Android, które strumieniuje multimedia z Internetu na ekrany telewizorów HDTV. Oparty o ostatnią platformę Google TV gadżet pozwala na sterowanie ruchem i wyszukiwanie głosem. Zastosowano w nim autorski interfejs użytkownika, który grupuje pobrane aplikacje. Funkcja Google Play ma zapewniać łatwy dostęp do filmów, seriali, aplikacji i gier. Producent podkreśla też, że ASUS Qube with Google TV obsługuje przeglądarkę Chrome i jednocześnie potrafi wyświetlać dwa obrazy na jednym ekranie. Urządzenia ma pozwalać też na grę za pomocą ruchów i sterowanie przy użyciu aplikacji Mobile Remote dla urządzeń z systemem Android (dostępna poprzez Google Play Store). Wraz z zakupem ASUS Qube with Google TV użytkownik otrzyma 50 GB przestrzeni na ASUS WebStorage.

 

PA249Q ProArt i VG248QE – monitory do zabawy i pracy

ASUS PA249Q ProArt ma przekątną 24 cale, rozdzielczość 1920 x 1200 i proporcje obrazu 16:10. Matryca wykorzystuje technologię IPS zapewniającą 178-stopniowy kąt widzenia. Producent podkreśla, że monitor został fabrycznie skalibrowany tak, aby zapewnić najdokładniejsze odzwierciedlenie barw w tej kategorii (∆E <5) i umożliwia sześcioosiową regulację kolorów oraz wysoki stopień reprodukcji gamy kolorystycznej – 99% Adobe RGB, 103% NTSC i 100% sRGB. Natomiast zastosowana w PA249Q ProArt funkcja ASUS QuickFit Virtual Scale ma wyświetlać obrazy i dokumenty w wymiarach rzeczywistych. Pięciokierunkowy przycisk nawigacyjny pozwala na na dostosowanie ustawień monitora, a możliwość regulacji kąta nachylenia, obrotu i wysokości umożliwia korzystanie z niego w różnych pozycjach. Ponadto sprzęt wyposażono w cztery porty USB 3.0.

Drugi z prezentowanych monitorów, 24-calowy ASUS VG248QE, jest przeznaczony przede wszystkim dla entuzjastów gier komputerowych. Cechuje się on częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GTG). Ponadto monitor VG248QE obsługuje rozdzielczość 1920 x 1080 Full HD i kontrast 80,000,000:1, a także technologię NVIDIA 3D Vision 2. Wyposażono go też w porty: HDMI, DisplayPort oraz podwójny DVI-D.

 

ASUS WL-330NUL – najmniejszy na świecie router Wi-Fi

Jak zapewnia producent, kieszonkowy router ASUS WL-330NUL to najmniejszy na świecie, w pełni funkcjonalny router. Urządzenie jest niewiele większe od pamięci USB i waży 25 g. Wyposażono je w port Ethernet oraz moduł WLAN 802.11 b/g/n do rozszerzenia sieci bezprzewodowej. Router może być zasilany zarówno z portu USB notebooka lub bezpośrednio z gniazdka sieciowego. W przypadku notebooków, które nie posiadają wbudowanego portu Ethernet, WL-330NUL może być stosowany jako karta sieciowa.

 

Dostępność i ceny

Następujące produkty będą dostępne u autoryzowanych dystrybutorów w podanych niżej datach:

  • ASUS Transformer AiO – pierwszy kwartał 2013 roku
  • ASUS Qube z Google TV – w USA pod koniec pierwszego kwartału 2013 roku
  • Monitor ASUS PA249Q ProArt – marzec 2013
  • Monitor dla graczy ASUS VG248QE – styczeń 2013
  • Router kieszonkowy ASUS WL-330NUL – luty 2013

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy ASUS