Lightning dock 4Gear Lightning dock 4Gear

Gear4 przedstawia dedykowane urządzeniom Apple’a akcesoria Lightning

W najnowszym smartfonie iPhone 5 dotychczas wykorzystywane 30-stykowe złącze dokujące zastąpiono cyfrowym, ośmiosygnałowym złączem Lightning – mniejszym, ale i podobno bardziej wytrzymałym. Naturalnie zmiana złącza pociągnęła za sobą również konieczność przystosowania do niego ładowarek i stacji dokujących. Firma Gear4 jako pierwsza przygotowała nową linię akcesoriów ze złączem Lightning, które umożliwić mają wygodne ładowanie iPhone’ów 5  – w domu, w biurze czy w samochodzie.

Nowa linia akcesoriów Lightning zatwierdzonych przez Apple składa się z mikroładowarek z wtyczkami dostosowanymi do standardów krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii, z ładowarki samochodowej oraz ze stacji dokującej.

Nowe mikroładowarki Gear4 wyposażone zostały w kabel o długości 75 cm. Ich moc wyjściowa wynosi 1A. Wszystkie modele wykonane zostały z białego tworzywa w stylistyce nawiązującej do designu wykorzystywanego przez firmę Apple.

Ładowarka samochodowa Lightning, podobnie jak ładowarki domowe, posiada kabel o długości 0,75 m oraz moc o natężeniu 1A. Do jej zasilenia potrzebna jest moc na poziomie 10-18C.

Zarówno mikroładowarki, jak i ładowarka samochodowa  pozwalają na podłączenie nie tylko iPhone’a 5, ale też innych urządzeń Apple wyposażonych w nowe złącze – iPoda touch 5. generacji, iPoda nano 7. generacji oraz iPada mini.

W linii najnowszych akcesoriów od Gear4 znalazła się również stacja dokująca dostosowana do złącza Lightning. Stacja posiada niewielkie, kompaktowe wymiary. Wyposażona została w kabel mini USB o długości 40 cm, który pozwala nie tylko na ładowanie iPhone’a, ale również na synchronizację zdjęć, muzyki i innych danych z komputera. Stacja dokująca przeznaczona jest do współpracy z iPhonem 5 oraz iPodem touch 5. generacji.

 

Cena i dostępność akcesoriów Lightning

  • Nowa linia akcesoriów Lightning dostępna będzie w sprzedaży na początku stycznia 2013 roku. Ich cena wyniesie:
  • Stacja dokująca „Lightning” – 159 PLN
  • Ładowarka samochodowa „Lightning” – 99 PLN
  • Ładowarki domowe (UK/US/EU/ANZ) – 139 PLN

 

Informacja nadesłana przez agencję PowerSales