Huawei Ascend Mate na polskim rynku

Huawei wprowadza na polski rynek pierwszy phablet, model Huawei Ascend Mate. Urządzenie posiada ekran LCD HD w technologii IPS+ o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Zastosowana technologia Magic Touch ma pozwalać na korzystanie z niego nawet w rękawiczkach. Obudowa Huawei Ascend Mate mierzy w najwęższym miejscu 6,5 mm.

[youtube id=”6AWNE1cGlPg” width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Prezentacja phabletu Huawei Ascend Mate”]

Huawei Ascend Mate wyposażono w baterię o pojemności 4050 mAh i czterordzeniowy procesor Huawei Hi-Silicon 1.5 GHz. Urządzenie dysponuje również autorskimi technologiami oszczędzania energii QPC i ADRX. Mają one pozwalać na dwa dni pracy bez konieczności ładowania, a także o 30 proc. szybsze ładowanie.  Na pokładzie znajdziemy też dwa aparaty: tylny o rozdzielczości 8 Mpix z funkcją HDR i autofocusem oraz przedni 1 Mpix. Producent zadbał też o podwójny mikrofon z technologią redukcji zakłóceń i funkcją nagrywania w stereo, a także głośnik odtwarzający dźwięk w systemie Dolby.

Huawei Ascend Mate oparto o system Android 4.1 Jelly Bean. Posiada on autorski interfejs Emotion UI z funkcją multitaskingu pozwalającą np. podczas pisania wiadomości jednym dotknięciem uruchomienie kalkulatora czy notatnika, bez konieczności wychodzenia z aktywnej aplikacji.

Huawei Ascend Mate na rynku polskim oferowany będzie w czarnej wersji kolorystycznej w sklepach Sferis, Komputronik i Euro RTV AGD w sugerowanej cenie 1599 zł. Ruszyła już przedsprzedaż urządzenia. Premierę zaplanowano na drugą połowę lipca.

 

Informacja nadesłana przez agencję Monday PR