Huawei Ascend Y300 dostępny w Polsce

Huawei wprowadza na polski rynek budżetowego smartfona Huawei Ascend Y300. Jest to pierwszy w Polsce model z linii Y, która ma łączyć przystępną cenę, wysoką jakość i bardzo dobre parametry. Jak podaje producent, Ascend Y300 dostępny będzie dla klientów sieci T-Mobile. Póki co nie wiadomo nic o wprowadzeniu go do oferty innych operatorów.

Huawei Ascend Y300 posiada system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean wsparty autorską graficzną nakładką producenta – Emotion UI. Smartfon wyposażono w 4-calowy wyświetlacz IPS WVGA o rozdzielczości 480×800 pikseli. Panel dotykowy wspiera natomiast 5-punktową technologię multi-touch.

Sercem modelu Ascend Y300 jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.0 GHz. Smartfon wyposażono też w aparat z matrycą 5 Mpix z możliwością robienia zdjęć panoramicznych oraz przednią kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 0,3 Mpix. Zastosowana bateria posiada pojemność 1950 mAh. Urządzenie ma 11,2 mm grubości i waży 130 g.

Huawei Ascend Y300 jest już dostępny w ofercie operatora T-Mobile w specjalnej ofercie razem z jednym z audiobooków z kolekcji Audioteki do wyboru: „Baśnie Twojego dzieciństwa”, „Projekt Rosie” lub „Jack Reacher. Ostatnia sprawa”.

 

Informacja nadesłana przez agencję Monday PR