MacTronic Cosmo MacTronic Cosmo

Lampy rowerowe MacTronic Shout i Cosmo dla geeków

W ofercie firmy MacTronic pojawiły się dwa nowe produkty stworzone z myślą o rowerzystach:  lampy rowerowe MacTronic Shout oraz Cosmo. Obydwa urządzenia wyposażone są w porty USB, służące do ładowania wbudowanych akumulatorów – zdaniem producenta, zastosowanie takiego rozwiązania docenią użytkownicy nowoczesnych gadżetów elektronicznych.

Funkcja ładowania przez USB pojawia się w coraz większej liczbie naszych modeli – to ukłon w stronę klientów, dla których jest to jedna z bardziej oczywistych metod zasilania nowoczesnego sprzętu. Zakładamy, że praktycznie każdy ma dziś dostęp do komputera z USB lub telefonu, który ładowany jest przez to złącze, dzięki czemu nie trzeba ze sobą nosić czy wozić dodatkowej ładowarki, bo odpowiednia jest zawsze pod ręką – wyjaśnia Bartosz Mocek, Business Development Manager z firmy MacTronic.

MacTronic Shout to lampa przednia, zamknięta w obudowie o klasycznym, cenionym przez rowerzystów, kształcie. Źródłem światła jest w niej dioda Cree XT-E R5 o jasności 200 lumenów, która może pracować w jednym z pięciu dostępnych trybów (max, wysoki, standard, strobo oraz pulsacyjny). Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno na miejskich alejkach (na których lampa przednia służy głównie do zasygnalizowania pozycji rowerzysty), jak i podczas wieczornych wypadów w teren.

Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator (który ładować można przez złącze USB), wystarczający maksymalnie na 8 h pracy w trybie standard lub na 110 minut w trybie max. Atutem modelu Shout jest także wygodny system montażu – czyli pasek z dziurkami, umożliwiający stabilne przytwierdzenie lampy do kierownicy o dowolnej średnicy.

MacTronic Cosmo jest z kolei lampa tylną, w której źródłem światła nie są typowe diody czy żarówki, lecz nowoczesny panel LED, generujący jaskrawoczerwone światło o jasności 35 lumenów. Dostępnych jest sześć trybów pracy (trzy stałe, różniące się natężeniem światła i trzy pulsujące), zaś maksymalny czas pracy to 7 h. Również w tym przypadku za zasilanie odpowiada akumulator ładowany przez USB. Użytkownik ma oczywiście pełną dowolność w zakresie montażu – lampę można zamontować na wiele sposobów (w pionie, poziomie, na wsporniku siodełka, szynie wspornika siodełka itp.). Model Cosmo mierzy 2,6 x 8,0 x 1,8 cm i waży ok. 35,5 g.

Ceny nowych urządzeń Mactronic:
  • MacTronic Shout – 170 złotych
  • MacTronic Cosmo – 110 złotych

Informację prasową nadesłała firma Tabasco Media Communications.