Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 Modecom FreeTAB 9702 IPS X2

Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 – 9,7 calowy tablet z dwurdzeniowym procesorem

W pierwszej połowie sierpnia, firma Modecom planuje wprowadzić na rynek pierwszy w Polsce tablet, model Modecom FreeTAB 9702 IPS X2, z dwurdzeniowym procesorem Rockchip RK 3066 o częstotliwości taktowania 1.6 GHz, wspomagany czterordzeniowym procesorem graficznym MALI 400 oraz 1GB pamięci operacyjnej DDR3 i 8GB wbudowanej pamięci Flash. Cena urządzenia na razie nie jest znana, zostanie przez producenta podana w najbliższym czasie.

Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 to urządzenie, które docenią również miłośnicy multimedialnej rozrywki. Bez wątpienia ukłonem w kierunku amatorów gier komputerowych jest zastosowany w tablecie czterordzeniowy procesor graficzny MALI 400, w pełni kompatybilny ze standardem graficznym OpenGL ES 2.0, który umożliwia obsługę nawet najbardziej zaawansowanych, opartych na grafice trójwymiarowych gier. Wbudowany w urządzenie dysk Flash o pamięci 8GB pozwala użytkownikom na przechowywanie znacznej ilości danych. Natomiast, dla tych użytkowników, którzy potrzebują więcej pamięci, producent zainstalował czytnik kart microSD, z obsługą szybkich i bardzo wydajnych układów aż do 32 GB.

Wyświetlacz w modelu Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 został wykonany w technologii IPS 9,7-calowym ekranem o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Z kolei rozbudowana do 10 punktów funkcja wielodotyku ma pozwalać użytkownikowi w pełni korzystać ze wszystkich zaawansowanych gier i aplikacji. Atutem urządzenia ma być też duży kąt widzenia do 175°, który pozwoli współdzielić tablet z inną osobą.

Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 posiada moduł Bluetooth z zaawansowaną funkcją EDR, która zapewnia nawet kilkakrotnie szybszą od tradycyjnego standardu, transmisję danych (nawet do 3Mbit/s). Za pomocą modułu Bluetooth można także szybko podłączyć do tabletu szeroką gamę bezprzewodowych akcesoriów komputerowych, takich jak: myszki, klawiatury, czy słuchawki.

Do dyspozycji użytkownika oddano również dwa aparaty 2 Mpix. Natomiast złącze HDMI w standardzie 1.4 pozwoli podłączyć tablet do każdego dostępnego na rynku telewizora z wbudowanym złączem HDMI.  Znajdziemy tutaj również dwa złącza USB, z czego jedno z wbudowaną funkcją OTG, umożliwiają podłączenie zewnętrznego modemu 3G.

Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.0 ICS.

 

Informacja nadesłana przez dział PR firmy Modecom