Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 – 9,7 calowy tablet z dwurdzeniowym procesorem

  W pierwszej połowie sierpnia, firma Modecom planuje wprowadzić na rynek pierwszy w Polsce tablet, model Modecom FreeTAB 9702 IPS X2, z dwurdzeniowym procesorem Rockchip RK 3066 o częstotliwości taktowania 1.6 GHz, wspomagany czterordzeniowym procesorem graficznym MALI 400 oraz 1GB pamięci operacyjnej DDR3 i 8GB wbudowanej pamięci Flash. Cena urządzenia na razie nie jest znana, zostanie przez producenta podana w najbliższym czasie.

  Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 to urządzenie, które docenią również miłośnicy multimedialnej rozrywki. Bez wątpienia ukłonem w kierunku amatorów gier komputerowych jest zastosowany w tablecie czterordzeniowy procesor graficzny MALI 400, w pełni kompatybilny ze standardem graficznym OpenGL ES 2.0, który umożliwia obsługę nawet najbardziej zaawansowanych, opartych na grafice trójwymiarowych gier. Wbudowany w urządzenie dysk Flash o pamięci 8GB pozwala użytkownikom na przechowywanie znacznej ilości danych. Natomiast, dla tych użytkowników, którzy potrzebują więcej pamięci, producent zainstalował czytnik kart microSD, z obsługą szybkich i bardzo wydajnych układów aż do 32 GB.

  Wyświetlacz w modelu Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 został wykonany w technologii IPS 9,7-calowym ekranem o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Z kolei rozbudowana do 10 punktów funkcja wielodotyku ma pozwalać użytkownikowi w pełni korzystać ze wszystkich zaawansowanych gier i aplikacji. Atutem urządzenia ma być też duży kąt widzenia do 175°, który pozwoli współdzielić tablet z inną osobą.

  Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 posiada moduł Bluetooth z zaawansowaną funkcją EDR, która zapewnia nawet kilkakrotnie szybszą od tradycyjnego standardu, transmisję danych (nawet do 3Mbit/s). Za pomocą modułu Bluetooth można także szybko podłączyć do tabletu szeroką gamę bezprzewodowych akcesoriów komputerowych, takich jak: myszki, klawiatury, czy słuchawki.

  Do dyspozycji użytkownika oddano również dwa aparaty 2 Mpix. Natomiast złącze HDMI w standardzie 1.4 pozwoli podłączyć tablet do każdego dostępnego na rynku telewizora z wbudowanym złączem HDMI.  Znajdziemy tutaj również dwa złącza USB, z czego jedno z wbudowaną funkcją OTG, umożliwiają podłączenie zewnętrznego modemu 3G.

  Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.0 ICS.

   

  Informacja nadesłana przez dział PR firmy Modecom

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: