Niedrogi bezprzewodowy router LevelOne WBR-6012 w Polsce

Bezprzewodowy router LevelOne WBR-6012 ma zapewnić do 300 Mb/s transfer sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11n. Urządzenie jest kompatybilne wstecz, z technologiami 802.11 b i g, dzięki czemu umożliwia podłączenie również starych urządzeń WiFi. Model LevelOne WBR-6012 zaopatrzony został w szereg funkcji zabezpieczających takich jak: SPI, filtrowanie pakietów, filtrowanie domen, filtrowanie zawartości URL, kontrola dostępności MAC. Całość uzupełnia wbudowany w urządzenie Firewall, co ma stanowić ochronę przed atakami opartymi o adres IP, DDoS czy nieautoryzowanym dostępem czy strony z niechcianą treścią.

Funkcja WDS pozwala na „mostowanie” połączeń, co wpływa na zwiększenie zasięgu sygnału i jego odbiór z różnych pomieszczeń. By ograniczyć zakłócenia z innych sieci, urządzenie zaopatrzono w automatyczny wybór kanału. Wbudowana opcja Wake-on-LAN, ma pozwalać zdalnie uruchamiać komputer, wysyłając do niego specjalny, magiczny pakiet sieciowy (magic packet).

Do urządzenia dołączona jest płyta CD z oprogramowaniem „Easy Setup Utility”, zawarta na niej aplikacja ma uprościć pierwszą instalację routera. Kreator przeprowadza użytkownika przez proces konfiguracji. Możliwe jest również skonfigurowanie urządzania poprzez przeglądarkę internetową.

Urządzenie objęte jest 5 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora wynosi 115 zł.

 

Cechy routera LevelOne WBR-6012

  • Przepustowość w sieci WiFi do 300 Mbps
  • Rozszerzony zasięg sieci WiFi dzięki technologii trybu WDS
  • Automatyczny wybór kanału, by ograniczyć zakłócenia z innych sieci
  • Wbudowana opcja Wake-on-LAN, pozwala na zdalny start/wyłączenie komputera
  • Funkcja QoS umożliwia sprawiedliwe zarządzanie przepustowością
  • Wbudowany solidny Firewall aby zabezpieczyć się przez intruzami
  • Bezproblemowy sposób zabezpieczania sieci WiFi poprzez przycisk WPS
  • Prosty, przyjazny użytkownikowi interfejs

 

Informacja nadesłana przez agencję Entrymedia