Nowe programy Norton zgodne z Windows 8.1

Norton wprowadza do sprzedaży nową linię programów zabezpieczających. Producent zapewnia, że podczas ich opracowywania zadbano o zgodność z nowymi funkcjami systemu Windows 8.1. Poza pomniejszymi zmianami w interfejsie wprowadzono również szereg usprawnień w technologiach i algorytmach chroniących system. W taki sposób o nowościach pisze Gerry Egan, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Symantec:

Zaawansowane narzędzia naprawcze — coraz częstszym efektem ubocznym współczesnych ataków szkodliwego oprogramowania jest uszkodzenie ważnych plików systemu Windows, co wymaga czasochłonnej reinstalacji systemu operacyjnego. Nowe, zaawansowane funkcje naprawcze korzystają z sieci Symantec Global Intelligence Network i szerszego zakresu źródeł internetowych, aby szybciej i skuteczniej naprawiać pliki systemu Windows, które zostały uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie.

Udoskonalony mechanizm SONAR — ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem przypomina zabawę w kotka i myszkę, w której atakujący nieprzerwanie rzucają nam wyzwanie i zmuszają nas do udoskonalania produktów w odpowiedzi na zmiany wprowadzane w stosowanych przez nich technikach. W tym roku znacznie zoptymalizowaliśmy mechanizm SONAR — technologię opartą na analizie behawioralnej i założeniu, że choć zmienia się charakter szkodliwego oprogramowania, często nie zmienia się jego zachowanie. SONAR umożliwia teraz wykrywanie i unieszkodliwianie złośliwych aplikacji, które próbują ukryć swoje podstępne zachowanie, działając wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.

Usuwanie skutków ataku w oparciu o technologię SONAR — zrozumienie tego, co stało się po ataku z użyciem szkodliwego oprogramowania, może być równie trudne jak rekonstrukcja miejsca zbrodni. Mechanizm SONAR pomaga w usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości po próbach ataków, zachowuje jednak „dowody” do późniejszego wykorzystania przez technologie naprawcze Norton. Takie rozwiązanie pomaga zapewnić, że ślady po ataku szkodliwego oprogramowania zostaną usunięte, a system zostanie przywrócony do swojego pierwotnego stanu.

Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie — użytkownikom, którzy wolą instalację za pośrednictwem pliku pobranego z internetu lub nie mają napędu CD/DVD, nowa wersja oprogramowania oferuje wygodniejszą instalację i konfigurację. Klienci mogą szybko pobrać i zainstalować najnowsze wersje swoich produktów dostosowane do typu posiadanego urządzenia i mieć dzięki temu pewność, że wszystkie ich urządzenia są objęte ochroną.

Szybsza praca — zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasi użytkownicy nie chcą, aby zabezpieczenia przeszkadzały im w normalnym, codziennym korzystaniu z komputera. Dlatego co roku stawiamy sobie za cel poprawienie szybkości działania naszych rozwiązań, nie ograniczając przy tym zapewnianej przez nie ochrony. Nowe wersje naszego oprogramowania podnoszą poprzeczkę również w tym zakresie. Na podstawie przeprowadzonych niedawno testów możemy stwierdzić, że w porównaniu z wersjami z ubiegłego roku poprawiliśmy czas ładowania programów Norton o 15%, szybkość instalacji o 10%, a zużycie pamięci podczas skanowania obniżyliśmy o 100 MB — jest to nasze najszybsze i najlżejsze oprogramowanie jak do tej pory (źródło: PassMark, sierpień 2013 r.).

Udoskonalona funkcja Norton Identity Safe — w nowej wersji oprogramowania Norton wprowadzamy nową jakość do naszego narzędzia zarządzania hasłami. Rozwiązanie to oferuje teraz zoptymalizowane wypełnianie formularzy oraz funkcje typu „przeciągnij i upuść” i pełne przeszukiwanie magazynu haseł dostępne bezpośrednio z paska narzędzi, co pomaga zarządzać nimi w jeszcze bardziej bezpieczny i wygodny sposób.

Cena pakietu Norton 360 wynosi 249,99 zł, zaś Norton Internet Security – 179,99 zł. Programy zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok. W sprzedaży dostępny jest również Norton AntiVirus, za którego roczną licencję na jedno stanowisko zapłacimy 129,99 zł.

 

Informacja nadesłana przez agencję Edelman