Modecom FreeTAB 1003 IPS X2 biały Modecom FreeTAB 1003 IPS X2 biały

Polski, dwurdzeniowy tablet Modecom FreeTAB 1003 IPS X2

Polski producent sprzętu elektronicznego – firma Modecom – informuje o wprowadzeniu do swojej oferty tabletu wyposażonego w ekran przekątnej ekranu 10 cali z matrycą IPS, jak również  2-rdzeniowy procesor Rockchip RK3066, Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz.  Atrakcyjna ma być również cena urządzenia nazwanego Modecom FreeTAB 1003 IPS X2, która wynosi niecałe 900 złotych.

Producent zapewnia o zastosowaniu najwyższej jakości podzespołów, a także o tym, że Modecom FreeTAB 1003 IPS X2  cechuje wysokiej jakości ergonomiczna obudowa. Produkt ten powstać miał z myślą o tych użytkownikach, którzy poszukują multimedialnego urządzenia, które może być używane w trudniejszych niż biurowe warunkach. Obudowa tabletu została pokryta specjalną warstwą gumowanego materiału, co zapewnia wygodne i komfortowe użycie. Ponadto w tylnej części obudowy znajdziemy specjalnie wyprofilowane rowki na palce, które zapewniają pewny chwyt urządzenia. Wsparciem dla procesora jest pamięć operacyjna 1 GB DDR3 i podwójna, 64-bitowa magistrala.

Tablet  Modecom FreeTAB 1003 IPS X2 jest wyposażony także w  akcelerator graficzny MALI-400MP zapewniający 4-rdzeniowy proces graficzny. Do najbardziej istotnych względem poprzedniej wersji systemu zmian, należy zwiększenie przestrzeni  pamięci przeznaczonej na aplikacje z 1GB do 2GB. Wyświetlacz urządzenia charakteryzuje się rozdzielczością  1280×800 pikseli. Coraz więcej aplikacji i gier tworzonych na system operacyjny Android wymaga większej ilości pamięci. Dzięki tej istotnej zmianie użytkownicy tabletu Modecom FreeTAB 1003 IPS X2 będą mogli z powodzeniem instalować aplikacje i gry wymagające więcej pamięci podczas uruchomienia bez obawy o to, że aplikacja przestanie nagle działać prawidłowo.

Cała konstrukcja urządzenia została zamknięta w smukłej, gumowej obudowie, która kryje dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix (tył) i 0,3 Mpix (przód). Umieszczony w przedniej części obudowy aparat umożliwia prowadzenie wideokonferencji za pośrednictwem darmowych aplikacji takich jak np. Skype.

Przewidywana cena Modecom FreeTAB 1003 IPS X2 to 899 złotych brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Informację nadesłała firma Modecom.