Prestigio MultiPhone 5430 z procesorem Intel Atom

Prestigio MultiPhone 5430 posiada procesor Intel Atom Z2420 z technologią Hyper-Threading, pracujący z częstotliwością 1,2 GHz. Układ ten specjalnie przygotowanym dla segmentu niedrogich smartfonów Ponadto wyposażono go w 4,3-calowy ekran dotykowy, slot na kartę SD oraz moduł GSM obsługujący łączność w standardzie HSPA+. Do zdjęć posłużyć ma aparat z matrycą o rozdzielczości 8 Mpix, umożliwiający wykonywanie do 8 zdjęć na sekundę.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze strategicznego partnerstwa z firmą Intel, którego owocem jest pierwszy wspólnie opracowany smartfon. To pierwszy efekt szerszej współpracy, która wspiera misję naszej firmy – tworzenie wysokiej jakości niezawodnych i szeroko dostępnych urządzeń, co jest istotne dla naszych klientów. – powiedział Jurij Antoshkin, Chief Operating Officer Prestigio.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy z firmą Prestigio, która zaowocowała wprowadzeniem na rynek Europy Wschodniej MultiPhone 5430 z naszym procesorem. Wybór Intel Atom Z2420 pokazuje, iż potrzebna jest wydajna platforma mobilna, która spełni oczekiwania szybko rosnącej grupy użytkowników aktywnie korzystających z mobilnego dostępu do Internetu. – tłumaczy Helmut Vogler, Vice President i General Manager w dziale Mobile firmy Intel.

Prestigio MultiPhone 5430 z procesorem Intel Atom jest dostępny od 22 czerwca w sprzedaży detalicznej na terenie całej Europy Wschodniej

Informacja nadesłana przez agencję Monday PR