Creative Sound Blaster Z Creative Sound Blaster Z

Sound Blaster Z. Nadchodzi nowa linia kart dźwiękowych od Creative

Firma Creative wprowadza na polski rynek nową linię kart dźwiękowych dla użytkowników komputerów osobistych. Producent zapewnia, że Sound Blaster Z spodoba się zarówno osobom używających swoich PC-tów do grania, jak i oglądania filmów. Ponadto, dołączony do zestawu mikrofon ma zapewniać, że karta nadaje się nie tylko do odtwarzania dźwięków, ale także ich rejestrowania.

Głównym komponentem nowych kart dźwiękowych Sound Blaster Z jest procesor dźwięku i głosu – Sound Core3D. Został on zaprojektowany do współpracy z technologiami SBX Pro Studio Pro i ma pozwalać nie tylko na odtwarzanie realistycznego, przestrzennego dźwięku, ale również na pełną personalizację efektów audio – każdy użytkownik może je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i gustów. Ponadto, dla graczy komunikujących się często w rozmaitych grach, jak również dla użytkowników technologii VoIP (np. poprzez Skype) – Creative udostępnia swe autorskie technologie CrystalVoice, gwarantujące według producenta czysty i bogaty dźwięk bez zakłóceń i pogłosu. Karta Sound Blaster Z wyposażona została również w zewnętrzny mikrofon Sound Blaster z układem formowania wiązki, umożliwiającym rozmowy z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.

 

[icon type=”tools” color=”light” bgcolor=”#D52E25″] [h4]Minimalne wymagania sprzętowe[/h4]

 • Zalecany jest procesor Intel Core2 Duo lub odpowiadający mu procesor AMD 2,2 GHz bądź szybszy
 • Płyta główna z chipsetem Intel, AMD lub innym, w pełni zgodnym
 • Microsoft Windows 8 (32/64-bit), Windows 7 (32/64-bit)
 • 1 GB pamięci RAM
 • Ponad 600 MB wolnej przestrzeni dyskowej
 • Wolne gniazdo PCI Express (x1, x4 lub x16)
 • Dostępny napęd CD-ROM lub DVD-ROM

[/icon]

 

Sound Blaster Z oferuje odstęp sygnału od szumu na poziomie 116 dB, co oznacza, że dostarczany przez nią dźwięk cechuje się jakością o 34,4 razy lepszą, niż ten pochodzący ze zintegrowanej karty dźwiękowej. Wzmacniacz słuchawek 600 Ohm oraz wsparcie przejścia 192kHz do wyjścia analogowego również mają wpływać na jakość odtwarzanego dźwięku. Karta posiada również błyszczące podświetlenie LED i pozłacane złącze O/I. Pożytecznym dodatkiem jest przełącznik między słuchawkami a głośnikami, który obsługiwać można poprzez oprogramowanie Sound Blaster Control Panel – ma to wykluczać konieczność każdorazowego odłączania słuchawek w momencie przechodzenia na głośnik. Funkcje Dolby Digital Live i DTS Connect umożliwiają z kolei przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając uzyskanie dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła.

[toggle title=”Rozwiązania i technologie zastosowane w Sound Blaster Z„]

 • Procesor dźwięku Sound Core3D obsługujący zaawansowane technologie dźwięku i głosu.
 • Technologie dźwiękowe SBX Pro Studio oferujące niespotykany, realistyczny dźwięk
  i niesamowite efekty przestrzenne w głośnikach i zestawach słuchawkowych.
 • Technologie CrystalVoice gwarantujące krystaliczną czystość głosu podczas konferencji wideo, gier wieloosobowych oraz czatów internetowych.
 • Mikrofon Sound Blaster tworzący wraz z technologią CrystalVoice Focus strefę akustyczną
  i tłumiący odgłosy spoza niej.
 • Wysokiej jakości wzmacniacz wyjścia słuchawkowego, pozwalający na podłączenie słuchawek i zestawów słuchawkowych o impedancji do 600 omów.

[/toggle]

Karta Sound Blaster Z dostępna jest już w sprzedaży w sieciach sklepów: MediaMarkt, Saturn, Komputronik, Agito, Vobis, Sferis oraz we wszystkich dobrych sklepach komputerowych w Polsce. Jej cena wynosi 399 złotych.

 

Informację prasową nadesłała firma PowerSales.