Acer podsumowuje rok i zapowiada nowe projektory

Firma Acer podsumowuje rok 2012 i zapowiada premierę nowych modeli projektorów, która odbędzie się już na początku II. kwartału 2013 r. Producent podkreśla, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie powiększył się jego udział w liczącym 2,5 mln sztuk rynku projektorów w regionie EMEA (Europe, the Middle East and Africa). Dodaje też, że pomimo, iż polski rynek projektorów wykazał wzrost zaledwie o 0,35 proc, udział projektorów Acer zwiększył się aż o 30 proc.

– Za doskonałe wyniki sprzedaży odpowiada przede wszystkim oferta odpowiadająca lokalnym konsumentom. Jako nieliczni na rynku oferujemy wyjątkowo tanie projektory X1 i P1 w cenie około 1000 zł., oraz mamy najlepszą ofertę na projektor Full HD, który oferujemy w cenie 2799 zł. – komentuje Patryk Roszko, Peripherial Business Unit Manager w polskim oddziale firmy Acer.

Acer przewiduje, że w bieżącym roku najsilniej będzie się rozwijał segment projektorów z lampami LED oraz modeli hybrydowych, które łączących zalety technologii LED i laser.

– Nasz projektor K750 posiada zalety obu zastosowanych w nim technologii, a przy tym oferuje znacznie lepsze odwzorowanie barw i jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Cieszymy się, że polscy klienci coraz częściej dokonują świadomych zakupów i stawiają na ekologię! – dodaje Patryk Roszko.

Tymczasem w najbliższych miesiącach do sprzedaży trafią kolejne projektory Acer skierowane do wymagających odbiorców i miłośników kina domowego. Nowe modele będą oferowały tryb 24p, dzięki któremu obraz ma być wyświetlany w takiej samej prędkości, jak w prawdziwym kinie, oraz umożliwią podłączenie odtwarzacza 3D za pośrednictwem złącza HDMI 1.4a.

 

Informacja nadesłana przez agencję Koolthings