Creative Aurvana Air Creative Aurvana Air

Aurvana Air i WP-250 – nowe słuchawki dla aktywnych od Creative

Creative wprowadza na polski rynek nową linię słuchawek Active Fit, które producent sprzętu muzycznego kieruje przede wszystkim do osób uwielbiających słuchać muzyki w czasie uprawiania sportu. Aurvana Air i WP-250 mają być urządzeniami zaprojektowanymi w taki sposób, że ich których wygodna konstrukcja ma być wygodna i sprzyjać wszelkim aktywnościom fizycznym.

Producent zapewnia, iż Aurvana Air to niewielkie słuchawki stworzone w taki sposób, by dostarczać dźwięku typowego dla dużych słuchawek nausznych. Na ich korzyść przemawiać ma również fakt, że za swą konstrukcję nagrodzone zostały międzynarodową nagrodą Red Dot Award, przyznawaną w dziedzinie designu. Po krótkiej nieobecności na rynku, Aurvana Air wracają do sprzedaży w nowej niższej cenie. Słuchawki zostały wyposażone w lekkie zaczepy Flexnium, wykonane w technologii EaseFit, które zabezpieczają przed wypadaniem z uszu podczas biegów czy innych ćwiczeń. Zaczepy mają dopasowywać się do kształtu ucha, a dzięki temu, że stworzone zostały ze stopu niklowo-tytanowego, przy okazji mają kusić niezwykłą lekkością, dzięki której nawet podczas wielogodzinnych wycieczek rowerowych, nie męczą uszu. Zaczepy są również odporne na korozję, która powstawać może w wyniku kontaktu z potem i brudem. Przewody słuchawkowe wykonano z miedzy beztlenowej i pokryte termoplastycznym elastromerem, zmniejszają ryzyko plątania się, a także poziom szumu kontaktowego. Creative zapewnia również, że Aurvana Air wyposażone zostały w przetworniki z magnesu neodymowego, niezwykle cienką membranę o wysokiej wydajności i zestrojone otwory basowe. Te komponenty zapewniać mają potężne doznania akustyczne o przestrzennym charakterze – dzięki nim niewielkie douszne słuchawki zapewniają efekty porównywalne do znacznie większych słuchawek nausznych.

Dla osób, które nie przepadają za kablami i uważają je za ograniczający ruch dodatek, Creative proponuje z kolei słuchawki bezprzewodowe z technologią Bluetooth. Posiadają one niewidoczny, wbudowany mikrofon, dzięki czemu poza samym słuchaniem muzyki, dają możliwość wygodnego odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych, nawet w ruchu. WP-250 to słuchawki douszne, które dodatkowo wspomagane są konstrukcją zauszną – taka budowa w pełni zabezpiecza przed ich wypadaniem. Słuchawki umożliwiać mają intuicyjną łączność ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w moduł Bluetooth. Również ich obsługa cechować się ma niezwykłą wygodą – przyciski umożliwiające wykonywanie podstawowych poleceń, takich jak odtwarzanie czy zatrzymywanie muzyki, zmianę jej głośności, a także odbieranie połączeń telefonicznych, umieszczone zostały w łatwo dostępnym miejscu na słuchawkach. Nie jest zatem konieczne sterowanie dźwiękiem z poziomu urządzenia nadawczego, takiego jak telefon czy odtwarzacz MP3. WP-250, podobnie jak Aurvana Air wyposażone zostały w neodymowe przetworniki dźwięku, które zapewniać mają wysokiej jakości efekty akustyczne. Przy naładowanej do pełna baterii, ze słuchawek korzystać można przez 6 godzin – nie ma zatem zagrożenia, że w połowie treningu urządzenie się rozładuje, a ćwiczący pozbawiony zostanie swojej ulubionej ścieżki dźwiękowej.

Słuchawki Aurvana Air dostępne są w cenie 299 zł, zaś słuchawki WP-250 w cenie 199 zł.

Informację prasową nadesłała firma PowerSales.