philips gioco ambiglow 278G4DH philips gioco ambiglow 278G4DH

Monitor Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD wyróżniony w iF product design award

W tegorocznym plebiscycie iF product design award, w którym nagradzane są produkty cechujące się innowacyjnym designem, wyróżnienie zdobył monitor Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD. Co doceniło w nim jury konkursu?

27-calowy monitor Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD, w zapewnianiach producenta, przykuwa uwagę eleganckim designem ze stylową podstawką, oryginalnie wyrzeźbioną tylną obudową w kolorze bordowym oraz cienką ramką (2,5 mm). Ten sprzęt 3D, o 27-calowej przekątnej i matrycy AH-IPS (Advanced High Performance IPS) dedykowany jest głównie graczom. swiadczyć ma o tym fakt, iż model ten wyposażony jest w innowacyjne podświetlenie Ambiglow – umieszczone z tyłu obudowy diody emitują światło, którego kolor i jasność dzięki specjalnemu procesorowi dostosowywane są do zawartości obrazu wyświetlanego na ekranie. Uzyskany w ten sposób efekt odbicia światła powodować ma efekt powiększenia obszaru widzenia oraz intensyfikuje wrażenia widza.

Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD wyposażony jest także w SmartBias – dodatkowe podświetlenie aktywowane w ciemnych pomieszczeniach oraz nocą,  zapewniające białe światło o temperaturze 6500 K. Minimalizuje ono odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, dzięki czemu oczy użytkownika mniej się męczą. Również z myślą o graczach Philips zaimplementował w modelu 278G4DHSD predefiniowane tryby ustawień dostosowane do różnych rodzajów gier. Za pomocą dedykowanego przycisku użytkownik może aktywować między innymi tryb FPS, który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS – podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

Zastosowana w modelu Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD matryca AH-IPS gwarantować ma z kolei bardzo wierne odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia wynoszące 178 st. zarówno w poziomie, jak i w pionie. Monitor wyświetlać ma także obraz o rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz typowym kontraście wynoszącym 1000:1,którego szczytowa wartość dynamiczna osiąga wartość 20 000 000:1. Monitor Gioco można podłączyć do 4 urządzeń multimedialnych jednocześnie, gdyż wyposażony jest on w trzy porty HDMI i jeden port D-Sub, a także posiada zintegrowany koncentrator USB, pozwalający na dołączenie 4 urządzeń.

Informację prasową nt. monitora Philips Gioco Ambiglow 278G4DHSD nadesłała firma Sarota PR.