BartVPN funkcje BartVPN funkcje

BartVPN.com stanie na straży prywatności w sieci

Firma Red Sky, twórca m.in. serwisu FilesTube.com, stawia tym razem na projekt, który ma wspomóc anonimowość i prywatność użytkowników globalnej sieci. Po niedawnym zamieszaniu z ACTA, oskarżeniu twórcy MegaUpload i uchwaleniu restrykcyjnych przepisów wymierzonych w internetowych piratów w Stanach Zjednoczonych, Red Sky uruchamia usługę Bart VPN pod marką Bart the Guard – Privacy Hero.
BartVPN.com ma zapewniać użytkownikom pełną anonimowość w sieci. Ma to się odbywać poprzez zmianę IP i tunelowanie połączeń przez bezpieczne i stabilne serwery rozmieszczone na całym świecie. W rezultacie ma to skutecznie ukrywać tożsamość użytkownika w sieci.

Do zalet aplikacji ma należeć tak zwany tryb “P2P friendly” umożliwiający anonimowe i bezpieczne pobieranie plików, nawet w tych krajach, które tak jak Stany Zjednoczone zwalczają tego typu aktywność internetową. BartVPN.com ma również zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo podczas surfowania po sieci i korzystania z usług webowych. W zamierzeniu twórców, Bart ma dbać o pełną anonimowść rejestracji i logowania w różnych serwisach internetowych takich jak Youtube, Facebook, Hulu itp.

Do najważniejszych zalet usługi, mających wyróżnić ją na tle konkurencji należą:

  • skuteczne omijanie regionalnych ograniczeń dotyczących korzystania z sieci
  • możliwość łączenia się z siecią poprzez 80 różnych adresów IP w 8 różnych krajach (docelowo 1000 IP w 20 różnych krajach)
  • specjalnie skonstruowana polityka prywatności oraz adresy IP w tzw. lokalizacjach “P2P friendly”, umożliwiające bezpieczne i anonimowe pobieranie plików z sieci
  • kompatybilność programu z każdym typem połączenia internetowego
  • nielimitowany transfer danych dla każdego użytkownika
  • bardzo szybkie serwery o prędkościach dochodzących do 100 Mb/s

 

Twórcy Bart the Guard duży nacisk położyli na maksymalną prostotę aplikacji. W ten sposób z programu mają potrafić korzystać nawet komputerowi laicy i osoby mające bardzo małe doświadczenie w pracy z internetem.

 

Informacja nadesłana przez firmę RedSky