BestBuy Nano Flip HD – mini tuner DVB-T debiutuje w Polsce

Hiszpański producent elektroniki użytkowej, firma BestBuy, wprowadza na polski rynek mini tuner DVB-T nazwany BestBuy Nano Flip HD. Producent zapewnia, że niewielkie urządzenie, choć niepozorne z wyglądu – skrywa w sobie moc funkcji i z racji na wyposażenie w wyjście SCART oraz HDMI będzie kompatybilne zarówno ze starszymi typami odbiorników jak i najnowszymi typu LCD.

Tuner BestBuy Nano Flip HD wyświetlać ma na ekranie telewizora obraz w bardzo dobrej, cyfrowej jakości i w  pełnej rozdzielczości HD 1080p. Dzięki niewielkim gabarytom urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu w  pobliżu telewizora. Specjalna podstawka, pozwala ponadto na postawienie go w pozycji pionowej (jeśli mamy bardzo mało miejsca) lub w tradycyjny sposób – poziomo. Nowy produkt producenta BestBuy jest kompatybilny zarówno z nowoczesnymi telewizorami LCD  ze złączem HDMI jak i ze starszymi modelami z ekranem kineskopowym, które do podłączenia wymagają złącza SCART.

Oprócz swojej podstawowej funkcji czyli odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej tuner posiada również opcję nagrywania programów telewizyjnych w jakości HD na zewnętrzną pamięć typu pendrive, dysk zewnętrzny, itp., które podłączać można poprzez złącza USB. Funkcje multimedialne BestBuy Nano Flip HD pozwalać mają odtwarzać szeroką gamę formatów wideo (w tym MKV), muzykę oraz zdjęcia. Funkcja TimeShift umożliwia z kolei „zatrzymanie” programu na żywo i odtworzenie go w późniejszym czasie bez utraty zapisanych treści.

BestBuy Nano Flip HD jest objęty 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przed dystrybutora wynosi 119 zł.

[toggle title=”Specyfikacja techniczna”]

Tuner:
– Wejście RF: x1 Typ-D żeńskie
– Wyjście RF: x1 Typ-D męskie
– Częstotliwość sygnału: 170~230 Mhz / 470~862 Mhz (VHF & UHF)
– Czułość: -75 ~ -20 dBm

Dekodery:
– Obsługiwane kodowanie: ISO/IEC 13818-2 MPEG2(MP@ML)
– Teletext: DVB-ETS300472
– Rozdzielczość wideo: do 1080p
– Przepustowość strumienia wideo: 15Mbit/s Max.
– Dekodowanie audio: ISO/IEC 131818-3
– Próbkowanie dźwięku: 32, 44.1, 48Khz

USB 2.0:
– Obsługiwane pliki: MP3/JPEG/BMP
– System: FAT32, NTFS

Gniazda:
– USB 2.0
– Coaxial
– HDMI
– SCART
– Audio

Zasilanie:
– Zasilanie na wejściu: 230V / 50Hz
– Pobór mocy: < 10 W
– Maksymalny pobór mocy: < 12 W

[/toggle]

 

Informację prasową nadesłała firma Entrymedia.