Hama proponuje tanie akcesoria dla miłośników astronomii

Hama zajmuje się dystrybucją produktów Celestron w Polsce. Ceny produktów mają być dostosowane do mniej zasobnych portfeli. Dla przykładu zakup lornetki Celestron Upclose G2 10×50 -PORRO wiąże się z wydatkiem 229 złotych, urządzenie można wykorzystać również podczas imprez sportowych, koncertów czy obserwacji przyrody.

[blockquote]5 marca Kometa znajdzie się w najbliższej odległości od Ziemi tj. 160 milionów kilometrów. Natomiast 11 marca będzie najbliżej Słońca. Takie zdarzenie występuje raz n a 110 tys. lat, tyle bowiem trwa pełny przelot Komety wokół Słońca. Zdaniem astronomów najbardziej optymalne dni do obserwacji PANSTARRS to 16-23 marca, pod warunkiem, że dopisze pogoda. Później obraz może zakłócać Księżyc. Niemniej okres od marca do maja powinien sprzyjać podziwianiu warkocza Komety. Nieco dłużej, do listopada, trzeba poczekać na Kometę ISON. Astronomowie przewidują, że będzie to jeden z najjaśniejszych obiektów widziany gołym okiem na niebie. W listopadzie Kometa ma osiągnąć jasność około 10 magnitudo, dla porównania Kometa Hale’a – Boppa 1997 roku, widoczna gołym okiem przez kilka miesięcy, posiadała jasność 1 magnitudo.[/blockquote]

Dla bardziej wymagającyh obserwatorów producent przygotował teleskop Celestron Skymaster za 469 złotych. Z myślą o nich opracowano też inny model – Firstscope 76 EQ, który przy swojej niewielkiej wadze i rozmiarach, ma oferować wysoką jakość optyki oraz natychmiastową gotowością do pracy. Firstscope jest klasycznym reflektorem o średnicy zwierciadła 76 mm, w komplecie znajdziemy dodatkowo 2 okulary: 20 mm (15x) oraz 4 mm (75x). Sugerowana cena zestawu to 299 złotych. Ceny innych teleskopów Celestron w ofercie Hamy rozpoczynają się już od 269 złotych.

 

Informacja nadesłana przez agencję WhiteMagick