Małe desktopy dla graczy z grafiką Nvidia GeForce

Nvidia poinformowała o współpracy z firmami Action, Komputronik, NTT System i PC Factory, czego efektem są limitowane zestawy komputerowe dla graczy, wyposażone w karty graficzne Nvidia GeForce GTX. Całość zamknięto w specjalnej wersji obudowy BitFenix Prodigy, wykonanej w formacie Mini-ITX.

– Zdecydowaliśmy się na przygotowanie limitowanej serii komputerów z zastosowaniem specjalnej obudowy, ze względu na dużą popularność jakimi cieszą się takie konstrukcje. To gratka dla fanów marki Nvidia oraz entuzjastów najwyższej jakości grafiki w grach. Pokazujemy, że konstrukcje oparte na najwydajniejszych układach graficznych nie muszą wcale wiązać się z masywnymi i topornymi obudowami. Już sam odzew na zapowiedź projektu utwierdził nas w przekonaniu, że jest to strzał w dziesiątkę. – Powiedział Paweł Kowalski, pełnomocnik zarządu firmy Action ds. produktów Actina.

– Komputery zbudowane są na bazie najwyższej klasy komponentów, co zapewnia doskonałą wydajność w grach i multimediach. Nowością w sprzęcie tej klasy jest zamknięcie całości w kompaktowej obudowie, charakteryzującej się znakomitym wyglądem. Jestem bardzo zadowolony z efektów, powstałych w wyniku wspólnej pracy nad tym projektem firm Komputronik i Nvidia, światowego lidera rozwiązań dla graczy. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować nowatorskie podejście i ciekawe rozwiązanie w kwestii komputera dla współczesnego  gracza. –  Tłumaczy Bartosz Schubert, Product Manager w firmie Komputronik.

– Wymagający użytkownicy desktopów, poza wydajnością i niezawodnością, oczekują również funkcjonalnego i nietuzinkowego wyglądu. Obudowa Prodigy sygnowana logo Nvidia GeForce GTX spełnia te wymogi, dlatego postanowiliśmy przygotować z jej wykorzystaniem limitowaną serię komputerów NTT Game. Moim zdaniem charakterystyczne oznakowanie tych komputerów świetnie podkreśla ich zastosowanie dla segmentu graczy i entuzjastów nowych technologii. – Powiedział Łukasz Jakubowski, Menadżer Produktu Desktop w NTT System.

Komputery zostały przygotowane w różnorodnych konfiguracjach, dobranych pod kątem wymagań stawianych przez najnowsze gry komputerowe. Ich fundamentem są karty graficzne Nvidia GeForce GTX. Producenci zapewniają, że każdy podzespół został dobrany tak, aby zapewnić unikalne wrażenia w grach i nie tylko. Charakter całej konstrukcji ma podkreślać obudowa BitFenix Prodigy formatu Mini-ITX, w specjalnej edycji z logotypami GeForce GTX.

Część konfiguracji została opisana na polskiej stronie www Nvidii. Zestawy dostępne są poprzez partnerów handlowych firm Action, Komputronik, NTT System i PC Factory.

 

Informację nadesłała agencja Gamma PR