AOC i2360Phu test AOC i2360Phu test

Mały monitor dla drobnych profesjonalistów. Test AOC i2360Phu

Użytkowanie AOC i2360Phu

Matryca i kąty widzenia

Stosowane przez AOC matryce IPS zachwalałem już przy okazji testów AOC D2757Ph – podobnie zadowolony jestem również w przypadku dzisiaj recenzowanego modelu. Panel w jaki wyposażony został i2360Phu pod względem kolorów, które ocenić może każdy użytkownik, sprawuje się bardzo dobrze. Barwy odwzorowywane są w sposób wystarczająco wierny, właściwie bez względu na to z jakiej perspektywy patrzymy na monitor. A jeśli ktoś miałby jednak jakieś zastrzeżenia: zawsze może wrócić do akapitów dotyczących ergonomii.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/09/AOC-i2360phu-kąty-widzenia.png” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=”AOC i2360Phu kąty widzenia„]

Menu OSD

W przypadku AOC i2360Phu dostępne menu OSD niczym mnie nie zaskakuje. Jest przejrzyście, a funkcji z pewnością nie brakuje, wśród nich znalazły się:

  • Ustawienia kolorów – producent daje nam dostęp do zarządzania kolorami wyświetlanymi przez monitor. Możemy skorzystać z opcji „na skróty” i wybrać automatyczne profile lub samemu dopasować parametry trzech głównych kolorów.
  • Wzmocnienie obrazu – w tym miejscu możemy aktywować ramkę rozjaśniającą wybrany obszar ekranu.
  • Menu OSD – tutaj poza parametrami wizualnymi znajdziemy również ustawienie języka, w którym nawigujemy po menu.
  • Ekstra – daje nam możliwość wyboru wejścia, jak również sprawdzenia parametrów wyświetlanego obrazu. Jeśli czujemy taką potrzebę, to także w tym miejscu możemy zaprogramować sobie czas, po którym monitor się wyłączy.
  • Luminacja  – kontrast, jasność, gamma, predefiniowane tryby obrazu, przyspieszenie reakcji matrycy oraz oszczędzanie energii.

AOC i2360phu smużenieAOC i2360Phu dla gracza?

Obok możecie ocenić efekty testów programem Pixel Persistence Analyzer i umieszczonej w nim opcji Streaky Pictures, które pokazują jak bardzo AOC i2360Phu narażony jest na smużenie w grach. Wynik zadowalający, widoczny przy prędkości bolidu ustawionej na 12 – jest całkiem niezłym osiągnięciem. Może mistrzostwa świata w jakimkolwiek multiplayerze nam nie zapewni, lecz z pewnością nie będzie przeszkadzał w regularnym pyknięciu w ulubioną strzelankę.

Input Lag

Wśród parametrów dla gracza zerknijmy jeszcze na Input Lag, który w przypadku AOC i2360Phu kształtuje się na poziomie 17-18 ms. Wniosek z tego taki sam jak powyżej – e-sport na najwyższym poziomie można odstawić na bok, choć o graniu rekreacyjnym nie należy zapominać.

Wbudowane głośniki

Na zakończenie słówko o wbudowanych w AOC i2360Phu głośnikach. Właściwie, to niewiele można o nich napisać, poza tym, że ich moc wyjściowa zamyka się w 2W. Jeśli nie mamy sprzętu zewnętrznego, to do odtwarzania windowsowych dźwięków systemowych te wbudowane wystarczą. Jeśli jednak marzymy o komfortowym odtwarzaniu muzyki – musimy już zainwestować w coś ekstra.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/09/AOC-i2360Phu-usb.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

Zresztą, jeśli macie ochotę pomyśleć o nowym sprzęcie audio – to zajrzyjcie jeszcze na nasze strony.