Manta MID1002 Manta MID1002

Manta Multimedia chwali się sprzedażą ponad 100 tys. tabletów

Jak podano w informacji prasowej, do 30 listopada 2012, Manta sprzedała 100 tys. sztuk tabletów. Wynik ten plasuje firmę na 1. pozycji sprzedaży w segmencie tanich tabletów. Manta wprowadziła na  rynek dziesięć modeli  o przekątnej ekranu 7.8, 9.7 i 10 cali, a sugerowana cena żadnego tabletu nie przekroczyła 1 tys. zł. Co ciekawe, wyniki te nie zawierają sprzedaży grudniowej, która jak na ogół jest największa, w porównaniu do innych miesięcy. Producent podkreśla, że prognozy wskazują, że kolejny rok powinien przynieść jeszcze wyższe wyniki sprzedaży w tym segmencie.

– Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni osiągniętymi wynikami. Decyzje o rebrandingu i poprawieniu oferty przyniosły firmie wymierne korzyści w postaci doskonałej sprzedaży oraz zwiększenia rozpoznawalności marki. Polscy klienci docenili nasze zmiany i przekonali się, że Manta dostarcza dobre i sprawdzone produkty w atrakcyjnej cenie.” –  komentuje Bogdan Wiciński Prezes Manta Multimedia.

Manta podaje, że jest także liderem sprzedaży dekoderów DVBT do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, co ma potwierdzać doskonały wynik sprzedaży tych urządzeń, wynoszący 700 tys. sztuk. Prognozy wskazują, że do lipca przyszłego roku na polski rynek trafi aż 2 mln urządzeń
do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej spod znaku Manta Multimedia. W 2013 roku nastąpi całkowite wyłączenie sygnału analogowego na terenie całego kraju.

 

Informacja nadesłana przez agencję Koolthings