Measy TP801 łączy w sobie touchpad i klawiaturę do TV

Firma Measy zaprezentowała urządzenie łączące w sobie funkcje touchpada oraz klawiatury. Jego atutem ma być kompatybilność z Androidem oraz Windowsem. Measy TP801 ma szczególnie trafić w gusta posiadaczy Smart TV.

Producent promuje Measy TP801 jako urządzenie zdolne do pracy w dwóch trybach. W pierwszym może posłużyć ono jako funkcjonalny gładzik do sterowania kursorem na ekranie telewizora, tabletu czy nawet komputera. Komfort użytkowania miałyby tutaj podnosić fabrycznie skonfigurowane gesty, za pomocą których można przyśpieszyć część czynności. Zoptymalizowano je zarówno pod kątem Androida jak i Windowsa 8.1. W drugim trybie Measy TP801 pełni funkcję klawiatury. Wówczas za sterowanie kursorem odpowiada umieszczony przy lewej krawędzi kierunkowy d-pad.

Measy_tp801_1

Klawiatura wspiera łączność WiFi w paśmie 2,4 GHz. Measy zapewnia, że zasięg wbudowanego modułu pozwoli na bezproblemową pracę w obrębie nawet dużego salonu. Zastosowana bateria ma natomiast pozwalać na miesiąc pracy. Cała konstrukcja ma 69 mm szerokości i 140 mm długości, co czyni ją bardzo mobilną.

Cenę Measy TP801 ustalono na 139,90 zł.

 

Informacja nadesłana przez agencję WĘC PR