MultiTV Prestigio zadba o zdrowie użytkowników

Prestigio prezentuje autorskie rozwiązania w zakresie aplikacji mobilnych służących dbaniu o kondycję i odpowiednie parametry zdrowotne użytkowników, takie jak waga, ciśnienie tętnicze, poziom cukru oraz wiele innych funkcji życiowych.

Nowy system Prestigio opiera się na komunikacji bezprzewodowej ZigBee, za pomocą której poszczególne urządzenia, typu elektroniczna waga czy ciśnieniomierz mają przesyłać pomiary bezpośrednio do centralki MultiTV, a dalej na smartfona, tablet bądź telewizor. Producent podaje, że urządzenia zintegrowane w obrębie sieci mesh komunikują się ze sobą w odległości do 100 metrów, więc ulokowanie stacji bazowej Prestigio MultiTV w centralnym punkcie domu czy mieszkania, ma sprawić, że wszystkie pomieszczenia będą w zasięgu systemu. Użytkownik ma mieć możliwość kontrolowania podstawowych parametrów związanych ze swoim zdrowiem i samopoczuciem, zapisywać historię pomiarów na wbudowanym dysku centralki oraz wyświetlać je na ekranie MultiPada czy MultiPhone’a, korzystając z interfejsu aplikacji Prestigio. W zestawie znajduje się również pilot.

Prywatna służba zdrowia Prestigio oparta na centralce MultiTV oraz komunikacji bezprzewodowej ZigBee, ma być funkcjonalnym systemem służącym do monitorowania parametrów życiowych i samopoczucia całej rodziny. Producent wskazuje również na możliwość edukacji najmłodszych, gdyż mogą dzięki niemu zaznajomić się z normami zdrowotnymi przypisanymi do swojego wieku oraz prawidłowymi nawykami systematycznej kontroli stanu zdrowia.

Więcej informacji na temat nowej technologii Prestigio zapewne poznamy wkrótce.

 

Informacja nadesłana przez agencję 4Publicity