Polska firma Goclever zapowiedziała wprowadzenie na rynek phabletu Goclever Quantum 600 cechującego się 6-calowym ekranem HD i czterordzeniowym procesorem.
Phablet Goclever Quantum 600 pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora o taktowaniu 1,2 GHz (rdzenie Cortex-A7), który jest wspierany przez 1 GB RAM-u. Użytkownik ma tutaj do dyspozycji 4 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o maksymalnie 32 GB za pomocą slotu na karty MicroSD.
Zastosowany w urządzeniu 6-calowy wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, co ma przekładać się na kąty widzenia sięgającej 178 stopni. Pracuje on z rozdzielczością 1280 x 720 px, co daje zagęszczenie pikseli rzędu 244 PPI.
Quantum 600 posiada dwa sloty na karty SIM (z obsługą sieci Aero2), a także moduły łączności: WiFi, Bluetooth, GPS i tuner FM. Producent wyposażył go też z dwie kamery, z czego tylna posiada matrycę o rozdzielczości 8 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i jest zasilana baterią o pojemności 2800 mAh.
Sprzedaż gadżetu ma ruszyć 7 lipca. Jego cenę ustalono na 599 złotych. Dodatkowo premierowe modele będą sprzedawane wraz z prezentem – odbiornikiem Aerodisplay, który pozwala bezprzewodowo przesyłać obraz na ekran m.in. telewizora. Liczba promocyjnych egzemplarzy ma być ograniczona.
Informacja nadesłana przez agencję Tabasco PR
Moim zdaniem
Coraz większa aktywność polskich firm na rynku mobilnym jest z pewnością dobrą wiadomością. Liczę jednak, że będzie za tym szła również sukcesywna poprawa jakości sprzedawanych produktów, a z tym bywa różnie. Goclever od niedawna zaczął przykładać się do detali – oprogramowania, aplikacji, tłumaczenia interfejsu itd. Oby taki stan rzeczy się utrzymał, bo dziś same parametry i niska cena to trochę za mało. Oferują je bowiem wszyscy – począwszy od Manty, przez Prestigio i Modecom, a na egzotycznych markach skończywszy.
Quantum 600 wygląda na średniaka. Niepokoi bateria, której pojemność jest zaskakująco niska, jak na tę przekątną ekranu. Zastosowany procesor to prawdopodobnie któryś z układów marki Mediatek, a więc szczególnie wysokiej wydajności nie powinniśmy się spodziewać (szczególnie, że taktowanie jest stosunkowo niskie). Dużym plusem jest na pewno Android 4.4 KitKat. W low-endzie najnowsze wydanie systemu jest ciągle rzadkością.