Nadchodzi phablet Goclever Quantum 600

Polska firma Goclever zapowiedziała wprowadzenie na rynek phabletu Goclever Quantum 600 cechującego się 6-calowym ekranem HD i czterordzeniowym procesorem.

Phablet Goclever Quantum 600 pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora o taktowaniu 1,2 GHz (rdzenie Cortex-A7), który jest wspierany przez 1 GB RAM-u. Użytkownik ma tutaj do dyspozycji 4 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o maksymalnie 32 GB za pomocą slotu na karty MicroSD.

Zastosowany w urządzeniu 6-calowy wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, co ma przekładać się na kąty widzenia sięgającej 178 stopni. Pracuje on z rozdzielczością 1280 x 720 px, co daje zagęszczenie pikseli rzędu 244 PPI.

GOCLEVER_QUANTUM600_visual

Quantum 600 posiada dwa sloty na karty SIM (z obsługą sieci Aero2), a także moduły łączności: WiFi, Bluetooth, GPS i tuner FM. Producent wyposażył go też z dwie kamery, z czego tylna posiada matrycę o rozdzielczości 8 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i jest zasilana baterią o pojemności 2800 mAh.

Sprzedaż gadżetu ma ruszyć 7 lipca. Jego cenę ustalono na 599 złotych. Dodatkowo premierowe modele będą sprzedawane wraz z prezentem – odbiornikiem Aerodisplay, który pozwala bezprzewodowo przesyłać obraz na ekran m.in. telewizora. Liczba promocyjnych egzemplarzy ma być ograniczona.

GOCLEVER_QUANTUM600_front GOCLEVER_QUANTUM600_white_full

Informacja nadesłana przez agencję Tabasco PR

 

[divider]Moim zdaniem[/divider]

Coraz większa aktywność polskich firm na rynku mobilnym jest z pewnością dobrą wiadomością. Liczę jednak, że będzie za tym szła również sukcesywna poprawa jakości sprzedawanych produktów, a z tym bywa różnie. Goclever od niedawna zaczął przykładać się do detali – oprogramowania, aplikacji, tłumaczenia interfejsu itd. Oby taki stan rzeczy się utrzymał, bo dziś same parametry i niska cena to trochę za mało. Oferują je bowiem wszyscy – począwszy od Manty, przez Prestigio i Modecom, a na egzotycznych markach skończywszy.

Quantum 600 wygląda na średniaka. Niepokoi bateria, której pojemność jest zaskakująco niska, jak na tę przekątną ekranu. Zastosowany procesor to prawdopodobnie któryś z układów marki Mediatek, a więc szczególnie wysokiej wydajności nie powinniśmy się spodziewać (szczególnie, że taktowanie jest stosunkowo niskie). Dużym plusem jest na pewno Android 4.4 KitKat. W low-endzie najnowsze wydanie systemu jest ciągle rzadkością.