The Critter Chronicles The Critter Chronicles

Nadchodzi The Critter Chronicles – prequel uznanej przygodówki

Firma IQ Publishing poinformowała właśnie o nawiązaniu współpracy z Nordic Games, szwedzkim wydawcą gier komputerowych. Dzięki temu, plan wydawniczy polskiego dystrybutorea wzbogacił się o nową, niezwykle atrakcyjną dla fanów gier przygodowych pozycję, zatytułowaną: The Critter Chronicles.

The Critter Chronicles to prequel do The Book of Unwritten Tales, jednej z najciekawszych gier przygodowych ostatnich czasów, którą również i my mieliśmy przyjemność recenzować. Jak zapewnia IQ Publishing wydana w październiku pierwsza część  przygód 4 bohaterów w świecie Aventasii została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy i media branżowe (czyli nie tylko przez nas), a o jej niezwykłej popularności i dopracowaniu ma świadczyć fakt, że w ponad 50 recenzjach osiągnęła średnią not wyrażoną w ponad 90 proc. możliwych do zdobycia punktów.

The Critter Chronicles, podobnie jak pierwsza część opowieści, bazuje na modelu point & click. To czym wyróżniać ma się wśród innych gier ma być niepowtarzalna, wszechobecna zabawna, humorystyczna konwencja odwołująca się do popkultury – znanych wszystkim filmów, książek, gier. Pastisz, satyra i unikalny dowcip towarzyszą bohaterom gry na każdym kroku – jak zapewnia polski dystrybutor.

The Critter Chronicles zostanie wydana w polskiej wersji językowej, w pierwszym kwartale 2013 roku a jej cena będzie prawdopodobnie wynosić 59,90 złotych. Dystrybutor tytułu w naszym kraju zapowiada więcej szczegółów już niedługo.

[youtube id=”-_yh9criUTw” width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Zwiastun gry The Critter Chronicles„]

[toggle title=”Cechy gry – za polskim dystrybutorem:”]

  • Poznaj bohaterów Avantasii sprzed wydarzeń przedstawionych w The Book of Unwritten Tales.
  • Graj jako Nate lub Zwierzak. Któremu z nich poświęcić więcej czasu?
  • Poznaj nowych mieszkańców Avantasii np. Petrę, aktywistkę walczącą o prawa zwierząt lub schizofrenicznego Yeti… i mnóstwo nowych krewnych Zwierzaka!
  • Wybierz swój własny poziom trudności – normalny (dla początkujących) lub trudny (dla „wyjadaczy” przygodówek).
  • Wpadnij po uszy w ekscytujący świat przygotowany w wysokiej rozdzielczości, zaawansowanymi animacjami i klimatycznymi efektami dźwiękowymi.
  • …i zarezerwuj aż 10 -12 godzin na tę niepowtarzalną przygodówkę!

[/toggle]

Informację prasową nadesłała firma IQ Publishing.