Natec Medusa 2 backlight Natec Medusa 2 backlight

Natec Medusa 2: ultra-płaska klawiatura z technologią X-Scissors

Firma Natec, producent akcesoriów i elektroniki użytkowej, wprowadził właśnie na rynek nową odsłonę swojej płaskiej klawiatury. Natec Medusa 2, według producenta, ma być przedstawicielem eleganckiego minimalizmu z wygodną technologią X-Scissors, co czynić ma ją modelem luksusowym i jednocześnie: w przystępnej cenie.

Medusa 2 to ultra-płaska klawiatura, która, w zapewnieniach producenta, została wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o każdy szczegół. Błyszcząca faktura z nisko profilowanymi klawiszami nadawać ma jej nowoczesnego, eleganckiego wyglądu. Nowy model (bezpośredni następca klawiatury Medusa) zaopatrzono w  10 klawiszy multimedialnych, które pozwalają użytkownikowi na szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji m. in. podczas surfowania w internecie, obsługi poczty email czy zarządzania odtwarzaczem audio itp.

W urządzeniu zastosowano technologię X-Scissors, dzięki czemu praca na klawiaturze ma być przede wszystkim bardzo cicha, a działanie przycisków precyzyjne. Klawisze zostały pokryte specjalną warstwą lakieru (technologia PU Coating) zabezpieczającą przed nadmiernym ścieraniem się napisów (tego typu rozwiązanie stosuje się np. w klawiaturach laptopów).

Wartością dodatnią klawiatury Medusa 2 ma być również trójkolorowe podświetlenie (w wersji Backlight).

Cena klawiatury Natec Medusa 2 została ustalona na 89 zł. Wersja bez podświetlenia kosztuje 57 zł.

[toggle title=”Cechy urządzenia (informacja producenta)”]

  • elegancki, minimalistyczny design,
  • niskoprofilowe i ciche klawisze wykonane w technologii X-Scissors
  • warstwa zabezpieczająca litery i symbole na klawiszach (PU coating),
  • płaski profil klawiatury,
  • 3 wersje: Black, white, Black Backlight
  • 10 klawiszy multimedialnych.

[/toggle]

Informację prasową nadesłała firma Entrymedia.