Creative Sound Blaster Evo Creative Sound Blaster Evo

Nowe słuchawki Creative Sound Blaster EVO w dwóch wersjach

Creative zalało nas ostatnio kilkoma premierami zestawów głośnikowych, więc przyszła wreszcie pora, by singapurski producent sprzętu audio przypomniał o sobie w innym segmencie rynku. Seria słuchawek Creative Sound Blaster EVO, która już za kilka tygodni zagości na półkach sklepowych, stanowić ma nie tylko gwarancję komfortu i wyróżniającego się stylu, ale przede wszystkim zapewniać ma najwyższą jakość dźwięku, który użytkownik dostosowywać może swobodnie do swoich potrzeb.

Właśnie wchodzące na rynek słuchawki Creative Sound Blaster EVO przygotowane zostały w dwóch wersjach – przewodowej i bezprzewodowej. Obydwa modele wyposażone zostały w 40-milimetrowe przetworniki Sound Blaster EVO’s Full Spectrum, odtwarzające pasmo dźwięku w pełnym jego słyszalnym zakresie, co zapewniać ma wyraźne odwzorowanie wszystkich detali nagrania. Aby umożliwić użytkownikom personalizację ustawień odtwarzanego dźwięku, Creative przygotował również specjalną, bezpłatną aplikację Sound Blaster EVO Control Panel, która uruchomiona zostaje w momencie podłączenia słuchawek do komputera PC lub Mac. Funkcje zaawansowanego przetwarzania dźwięku dostępne w dedykowanym oprogramowaniu, pozwalać będą na zdefiniowanie, a następnie zapisanie własnych ustawień, zależnych od rodzaju źródła dźwięku – od dynamicznej muzyki, przez dialogi filmowe aż do odgłosów walki w ulubionej grze.

Przewodowy zestaw Creative Sound Blaster EVO USB podłączyć można zarówno do komputera, jak i smartfona, tabletu czy innego odtwarzacza multimedialnego. Za zapewnienie pełnej wszechstronności odpowiedzialne ma być wyposażenie zestawu w dwa rodzaje kabli umożliwiających podłączenie go do źródła dźwięku – kabla microUSB-to-USB o długości 1,8 metra oraz tradycyjnego kabla analogowego z wtykiem czterobiegunowym o długości 1,2 metra.

Zestaw Creative Sound Blaster EVO Wireless korzysta z technologii bezprzewodowych, dzięki czemu ma być jeszcze bardziej wygodny i mobilny. Wersja bezprzewodowa wzbogacona została o standard komunikacji NFC, który Creative po raz pierwszy zaprezentował przy swoich najnowszych głośnikach z serii Airwave (ich test będziecie mogli przeczytać niedługo). System parowania NFC pozwala na wyjątkowo szybkie łączenie słuchawek z nadajnikami za pomocą zetknięcia obu urządzeń. Nadajniki, które niewyposażone zostały w technologię NFC, z łatwością połączyć można z słuchawkami Sound Blaster EVO Wireless za pomocą łączności Bluetooth do której azjatycki producent zdążył już nas przyzwyczaić. Zestaw wzbogacony został o kodeki aptX, SBC i AAC, dzięki czemu dźwięk przesyłany jest bez opóźnień i zakłóceń.

Obydwa modele słuchawek Creative Sound Blaster EVO dobrze sprawować się mają również w komunikacji – czy to rozmów telefonicznych i wideokonferencji, czy też do porozumiewania się podczas rozgrywek sieciowych. Zestawy wyposażone zostały w dwukanałowy mikrofon mający niwelować zakłócenia, w tym również odgłosy otoczenia, dzięki czemu użytkownik słyszany może być głośno i wyraźnie, nawet jeśli rozmawia w zatłoczonej i hałaśliwej przestrzeni.

Zestawy Creative Sound Blaster EVO mają na siebie zwracać uwagę również ze względu na nowoczesną i elegancką budowę, która wyrażona ma być przez czerwono-czarną kolorystykę oraz zestawienie matowych i połyskujących akcentów. Creative Sound Blaster EVO to zestawy wokółuszne zapewniające zakrycie całego ucha, co gwarantuje pasywną redukcję dźwięków otoczenia. Konstrukcja słuchawek zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa w transporcie urządzenia – zestawy składają się, zmniejszając przy tym swoją wielkość do 70 procent.

Technologie i rozwiązania zastosowane w zestawach słuchawkowych Creative Sound Blaster EVO:

  • 40-milimetrowe przetworniki Sound Blaster EVO’s Full Spectrum zapewniające niezwykle wyrazisty i bogaty w detale dźwięk.
  • Oprogramowanie Sound Blaster EVO Control Panel oferujące funkcje zaawansowanego przetwarzania dźwięku za pomocą komputera PC lub Mac.
  • Dwukanałowy mikrofon tłumiący odgłosy otoczenia podczas rozmów, gwarantujący tym samym czysty dźwięk nawet w głośnych miejscach.
  • Poręczna konstrukcja umożliwiająca składanie i bezpieczne przewożenie słuchawek.
  • Funkcja łączności NFC w zestawie Sound Blaster EVO Wireless umożliwiająca najszybsze i najwygodniejsze parowanie słuchawek z urządzeniem nadawczym za pomocą jednego dotknięcia.
  • Funkcja łączności Bluetooth w zestawie Sound Blaster EVO Wireless, wspierana przed kodeki aptX, AAC i SBC, pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości, bez opóźnień.
  • Wbudowany akumulator w zestawie Sound Blaster EVO Wireless zapewniający do 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania dźwięku.

Cena i dostępność

Zestawy Creative Sound Blaster EVO USB i Creative Sound Blaster EVO Wireless dostępne będą w sprzedaży w drugiej połowie lipca 2013 roku. Cena zestawu bezprzewodowego wyniesie 499 złotych, zaś za wersję Sound Blaster EVO bez przewodów przyjdzie nam zapłacić 699 złotych.

Informację prasową nadesłała firma Power Sales.