Planet IHD-200 zapewni obraz Full HD na wielu urządzeniach jednocześnie

Planet IHD-200 to w istocie dwa urządzenia – transmiter IHD-200T oraz odbiornik IHD-200R. Pozwalają one na jednoczesne wysyłanie sygnału HDMI do jednego lub wielu wyświetlaczy poprzez kabel Ethernet cat5/5e lub wyższy.

Planet IHD-200 dostarcza obraz w jakości 1080p przesyłany przez sieć IP z dźwiękiem w jakości płyty CD. Źródłem wideo może zostać rack scentralizowany, decentralizowany lub ich mieszanka. Wiele switchy ułożonych kaskadowo może stać się kręgosłupem serii IHD-200, pozwalają na dystrybuowanie obrazu na dużych odległościach z dala od źródła obrazu w jakości 1080P oraz dźwięku.

Jeden IHD-200T może dostarczyć sygnał do wielu urządzeń IHD-200R bez dodatkowego obciążenia sieci. Współpracując z gigabitowym switchem z wbudowaną funkcją IGMP, występujące tam 16 kanałów wybieranych przez IHD-200 z czego maksymalnie 4 kanały mogą być transmitowane jednocześnie. IGMP to integralna część systemu multicast IP oraz protokołu komunikacyjnego wykorzystywanego przez hosty oraz przyległe rutery w sieciach IP w celu ustalenia członkostwa grup multicast. IGMP może być wykorzystywany w wielu aplikacjach sieciowych takich jak strumieniowanie obrazu czy granie.

Seria Planet IHD-200 adaptuje funkcje EDID COPY (Extended Display Identification Data) dzięki której możliwe jest przesyłanie obrazu wideo poprzez różne typy jednostek wyświetlających. EDID posiada informacje takie jak źródło, nazwę producenta, numer seryjny, typ produktu, maksymalną wielkość obrazu, charakterystykę kolorów, zakres częstotliwości, fabryczne ustawienia taktowania itp. W pewnych przypadkach problemy z wyświetlaniem mogą być spowodowane niepoprawną komunikacją EDID pomiędzy monitorem a jednostką transmitującą lub przez niepoprawne dane EDID wprowadzone przez producenta. Dzięki funkcji EDID COPY seria IHD-200 pozwala systemowi na skopiowanie informacji EDID z kompatybilnych wyświetlaczy i zapewnia właściwą wydajność wyświetlania.

Seria Planet IHD-200 może być skonfigurowana przez centralny komputer poprzez sieć LAN. Seria w pełni wykorzystuje starsze Gigabitowe porty Ethernet dzięki funkcji 802.1Q VLAN, multi nadawanie pozwala na wykorzystanie większej liczby źródeł/odbiorców w sieci i może być zdalnie zarządzane. Po prostu skonfiguruj i przyporządkuj kanał wideo przez przełącznik DIP w każdym z IHD-200T i IHD-200R.

Seria IHD-200 obsługuje rozdzielczość Full HD 1080p, HDCP oraz Blu-ray – najczęściej wykorzystywane w aplikacjach które wymagają wysokich rozdzielczości w czasie rzeczywistym oraz transmisji na długim dystansie.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 1279 złotych. Planet IHD-200 posiada dwuletnią gwarancję.

 

Informacja nadesłana przez agencję ProjektZero2