Huawei Ascend P6 play Huawei Ascend P6 play

Chiński producent smartfonów idzie w smukłość – Huawei Ascend P6

Chiński producent smartfonów zaprezentował swój nowy flagowy model jednej ze swoich linii – Huawei Ascend P6, ultrasmukły smartfon ważący jedynie 120g. Urządzenie ma być wystarczająco małe, by wsunąć je do nawet najwęższej torebki wieczorowej, a w dodatku wyposażone w odpowiednie podzespoły. Pracujący na platformie Android 4.2.2. smartfon wyposażono w czterordzeniowy procesor 1.5 GHz, baterię 2000 mAh i 4.7-calowy wyświetlacz LCD HD  z technologią in-cell, który wraz z rozwiązaniem MagicTouch pozwala na korzystanie z telefonu nawet w rękawiczkach.

Dzięki ciekawemu designowi, wysokiej jakości aparatom fotograficznym i intuicyjnemu interfejsowi HUAWEI Emotion UI, Ascend P6 to prawdziwa gwiazda pośród smartfonów – powiedział Richard Yu, CEO grupy biznesowej HUAWEI Consumer. „Kontynuując filozofię stylowej linii smartfonów Ascend P, HUAWEI Ascend P6 to fantastyczne połączenie zaawansowanej technologii i zachwycającego wzornictwa.

Huawei Ascend P6 to flagowy smartfon z linii Ascend P. Producent zapewnia, że zaprojektowany został z myślą o wszystkich użytkownikach ceniących styl. Wysublimowaną elegancję telefonu podkreślać ma metalowa obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium z naturalnie zaokrągloną podstawą. W swym designie Huawei Ascend P6 w wyważony sposób łączyć ma najnowsze trendy we wzornictwie z wybitną funkcjonalnością.

Huawei Ascend P6 stać się ma doskonałym telefonem dla osób, które lubią tworzyć efektowne autoportrety. Przedni aparat o matrycy 5MP z systemem rozpoznawania i auto-retuszu twarzy pozwalać ma na wykonywanie zdjęć, którymi nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą chcieli się pochwalić i podzielić ze znajomymi. Główny aparat o matrycy 8MP i przesłonie F2.0 wzbogacono o funkcję macro, pozwalającą robić zdjęcia obiektom położonym zaledwie 4cm od aparatu. Stworzone przez Huawei rozwiązanie IMAGESmart pozwolać ma ponadto każdemu początkującemu fotografowi tworzyć profesjonalne zdjęcia, m.in. dzięki systemowi kontroli kontrastu i nasycenia barw, automatycznemu rozpoznawaniu scenerii, funkcji auto-focus pozwalającej doskonale ująć obiekty znajdujące się w ruchu, a także systemowi automatycznego retuszu twarzy. Ascend P6 umożliwiać ma również nagrywanie i odtwarzanie filmów w 1080P.

System Automated Discontinous Reception (ADRX) i system optymalizacji zużycia energii Quick Power Control (QPC) zastosowane w smartfonie Huawei Ascend P6 pozwalać mają na przedłużenie żywotności baterii o ponad 30% w stosunku do akumulatorów o podobnej pojemności. Funkcja AirSharing umożliwia z kolei podłączenie smartfona do szerokiej gamy urządzeń. AirSharing nie tylko pozwala na zwiększenie efektywności pracy, np. dzięki możliwości współdzielenia dokumentów, ale znajduje zastosowanie w korzystaniu z gier i innych aplikacji mobilnych.

Huawei Ascend P6 dostępny będzie w kolorach czarnym, białym i różowym. Do telefonu można dodatkowo dokupić stylowe etui w pasujących kolorach. Smartfon dostępny będzie w Chinach od czerwca br., w Europie od lipca br. a w dalszej kolejności również w innych regionach.

 Informację prasową nadesłała firma Monday PR.